نام
ایمیل
 • در برابر انتقادات اگر نادرست بود بی اعتنا باش/اگر غیر منصفانه بود عصبانی نشوید/اگر از روی نادانی بود لبخند بزنید /اگر عادلانه بود از آن درس بگیرید
 • نزدیکترین حالات بنده به پروردگارت حالت سجده است . امام صادق علیه السلام
 • آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده اش رو می سازد نه این که آن را پیش بینی کند.
 • پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.
 • صبوری گذشتن از حق خود نیست بلکه تلاشی برای دوباره رسیدن است
 • فراموش نکن قطاري که از ريل خارج شده ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد بر د ...
 • سعادت دیگران بخش مهمی از خوشتبختی ماست.
 • برگ در انتهاي زوال مي افتد و سيب در ابتداي كمال پس بيانديش چگونه خواهي افتاد همانند برگي زرد يا سيبي سرخ.
 • باران رحمت خدا همیشه می بارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم !
 • دو چیز را همیشه فراموش کن: اول به کسی خوبی کردی، دوم کسی به تو بدی کرده.
 • بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد . امام حسین علیه السلام
 • هرگز مگذار که خنده تو باعث گریه دیگری شود.
 • اگركسی اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)
 • چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من باش
 • کافیست به آنچه در آرزویش هستید اعتقاد داشته باشید و خود را سزاوار آن بدانید.
 • اگرمی خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه ) مولانا
 • قابلیت انعطاف داشته باشید، تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین میکند.
 • گشاده دست باش ،جاری باش ،كمك كن (مثل رود)
 • از زندگی خود لذت ببر بدون آن که آن را با زندگی دیگران مقایسه کنی
بانوان خراسانی اهدای خون را به مردها سپرده اند/خون سرخ ناجی بیماران چشم انتظار

بانوان خراسانی اهدای خون را به مردها سپرده اند/خون سرخ ناجی بیماران چشم انتظار


گروه: اخبارگوناگون
تاریخ درج: 1392/5/7
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1484

 

بانوان خراسانی تنها 9 درصد اهدا کنندگان خون را به خود اختصاص داده اند و مطابق آمارها هر ساله میزان اهدا کنندگان خون در میان بانوان افزایش نمی یابد.

پزشکان بارها اذعان کرده اند که اهدای خون برای بانوان هیچ گونه ضرر و آسیبی را در پی ندارد بنابراین از همه بانوان انتظار می رود تا در شب های پرفیض قدر همدوش مردان گوی رقابت را در این اقدام خداپسندانه و حیاتی از مردان بربایند.
بانوان رغبتی کمتری برای اهدای خون دارند
مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی با تاکید بر اینکه بانوان رغبتی کمتری برای اهدای خون دارند، افزود: مردان 91 درصد و بانوان تنها 9 درصد اهداکنندگان استان را شامل می شوند.
حسین خیامی ادامه داد: برای افزایش تمایل بانوان در اهدای خون باید فرهنگسازی لازم صورت پذیرد زیرا هم اکنون باور غلطی در بین خانم ها نسبت به اهدای خون شکل گرفته است و گمان می کنند این امرخداپسندانه کاری مردانه است.
وی یادآور شد: تمامی افراد پیش از خون دادن به لحاظ جسمی مورد بررسی قرار می گیرند و در صورت دارا بودن شرایط لازم می توانند خون اهدا کنند بنابراین بانوان از این لحاظ نباید نگران باشند.
وی تصریح کرد: بیشتر خانم ها ضعف جسمانی و داشتن سرگیجه را از عواملی می دانند که در کاهش اهدای خون آنان موثر است اما در حقیقت اهدای خون علاوه بر کمک به بیماران، سلامتی فرد اهدا کننده را نیز به دنبال دارد و به شادابی و نشاط و بهبود شرایط روحی و جسمانی کمک می کند.
وی تصریح کرد: شرط اهدا خون برای خانم ها سالی 3 بار است و آنان پیش از اهدای خون معاینه کامل می‌شوند و بعد ازخون‌ گیری به آنان قرص رایگان آهن داده می‌شود.
رده سنی 25 تا 35 در بیشترین اهدا کنندگان خون قرار دارند
مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر افرادی که در رده سنی 25 تا 35 قرار دارند بیشترین اهدا کنندگان خون در سطح کشور هستند، گفت: داشتن سن بین ۱۷ تا ۶۰ سال، سلامت جسمی و روحی و وزن بالاتر از ۵۰ کیلوگرم از شرایطی است که اهدا کنندگان خون باید دارا باشند.
وی با اشاره به پایگاه های فعال اهدای خون در شبهای قدر، اظهار کرد: پایگاه‌های اهدای خون امام رضا (ع) واقع در ابتدای خیابان دانشگاه، امید واقع در خیابان شیرازی ورودی حرم مطهر رضوی واقع در باب الرضا (ع) ورودی حرم مطهر، مهدیه مشهد واقع در خیابان تهران، مهر واقع در نبش ابوطالب 33، شهید کریمی واقع در منطقه قاسم‌آباد بلوار شریعتی 28، میلاد واقع در بلوار استقلال بین استقلال دو و چهار در شب‌های قدر پنجم، هفتم و نهم مرداد ماه از ساعت 21:15 تا دو بامداد و در ششم و هشتم مرداد از ساعت 21:15 تا 1:15 بامداد آماده پذیرش داوطلبان نیکوکار اهدای خون هستند.
وی بیان کرد: ساعت کار مراکز اهدای خون در لیالی قدر افزایش می یابد و در این راستا ساعت کاری پایگاه های انتقال خون در این شب ها یک ساعت و نیم افزایش خواهد یافت.
خون سرخ ناجی بیماران چشم انتظار
خیامی با تاکید بر اینکه این استان با کمبود ذخایر خونی مواجه است، یادآور شد: خون سرخ ناجی بیماران چشم انتظار است لذا باید فرهنگسازی لازم نسبت به اهدای خون در جامعه به صورت جدی صورت پذیرد و در این راستا باید با چاپ بروشور و مقالات، مردم را به سمت و سوی اهدای خون جذب کرد.
وی با اشاره به روزه داران، یادآور شد: روزه داران می توانند در این ایام خون خود را اهدا کنند زیرا روزه داری منافاتی با اهدای خون نداشته و هیچ نوع ضرری را نیز برای فرد به دنبال ندارد.
وی با اشاره به این مطلب که نیاز به خون تنها در مواقعی که استان با کاهش ذخایر خونی مواجه است نیست، گفت: این فرهنگسازی باید در استان انجام شود که نیاز به خون متعلق به ماه و فصل خاصی نیست و این احساس نیاز همواره وجود دارد.
نجات جان سه بیمار
خیامی تاکید کرد: با توجه به اینکه همواره بیماران بسیاری، نیازمند دریافت انواع فرآورده های خونی هستند هر فرد می تواند با اهدای خون خود جان حداقل سه بیمار را نجات دهد.
مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی تصریح کرد: هر ساله در ماه رمضان مصرف خون در بیمارستان‌ها افزایش می یابد و در مقابل میزان اهدا کنندگان خون نیز در استان کاهش چشم گیری پیدا می کند و هم اکنون نیاز جدی به اهدای خون در میان تمامی گروههای خونی در سطح استان وجود دارد.
خون، یکی از ضروری ترین نیازها برای نجات بیماران است و این شب های پرفیض بهترین زمان برای اهدای خون و حیات دوباره به کسانی است که می توانند با استفاده از این مایع حیات بخش باری دیگر طعم زندگی را در آغوش گرم خانواده تجربه کنند.
بستن http://www.r-sadeghi.ir/news/اخبار/1392-05-07-12-51-18.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط: