نام
ایمیل
 • صبوری گذشتن از حق خود نیست بلکه تلاشی برای دوباره رسیدن است
 • باران رحمت خدا همیشه می بارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم !
 • اگركسی اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)
 • برگ در انتهاي زوال مي افتد و سيب در ابتداي كمال پس بيانديش چگونه خواهي افتاد همانند برگي زرد يا سيبي سرخ.
 • کافیست به آنچه در آرزویش هستید اعتقاد داشته باشید و خود را سزاوار آن بدانید.
 • نزدیکترین حالات بنده به پروردگارت حالت سجده است . امام صادق علیه السلام
 • در برابر انتقادات اگر نادرست بود بی اعتنا باش/اگر غیر منصفانه بود عصبانی نشوید/اگر از روی نادانی بود لبخند بزنید /اگر عادلانه بود از آن درس بگیرید
 • پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.
 • هرگز مگذار که خنده تو باعث گریه دیگری شود.
 • آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده اش رو می سازد نه این که آن را پیش بینی کند.
 • دو چیز را همیشه فراموش کن: اول به کسی خوبی کردی، دوم کسی به تو بدی کرده.
 • فراموش نکن قطاري که از ريل خارج شده ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد بر د ...
 • گشاده دست باش ،جاری باش ،كمك كن (مثل رود)
 • چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من باش
 • اگرمی خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه ) مولانا
 • سعادت دیگران بخش مهمی از خوشتبختی ماست.
 • قابلیت انعطاف داشته باشید، تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین میکند.
 • بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد . امام حسین علیه السلام
 • از زندگی خود لذت ببر بدون آن که آن را با زندگی دیگران مقایسه کنی
جزئیات 105 دقیقه دادگاه فائزه هاشمی / از اتهام اخلال در اوین تا محاکمه در دادگاه انقلاب

جزئیات 105 دقیقه دادگاه فائزه هاشمی / از اتهام اخلال در اوین تا محاکمه در دادگاه انقلاب


گروه: اخبارگوناگون
تاریخ درج: 1392/5/17
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1403

فائزه هاشمی رفسنجانی سوم دیماه سال 90 به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در دادگاه انقلاب تهران محاکمه و به 6 ماه حبس و پنج سال محرومیت از عضویت و فعالیت در احزاب، گروه‌ها و انجمن‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد.
در ادامه نیز حکم مجازاتش در دادگاه تجدیدنظر تهران تائید شد. دوم مهر ماه سال گذشته فائزه هاشمی برای گذراندن دوره محکومیتش به زندان اوین منتقل شد که در آنجا با اتهام اخلال در نظم زندان رو به رو شد. او 5 روز را به این اتهام در انفرادی گذراند.
در ادامه نیز به این اتهام برای او قرار مجرمیت و کیفرخواست صادر شد و پرونده برای محاکمه به دادگاه انقلاب فرستاده شد.

اتهمات صحت ندارد

فائزه هاشمی پس از صدور کیفرخواست علیه خودش در حاشیه جلسه دادگاه مهدی هاشمی اعلام کرده بود «اتهاماتی که به من نسبت می‌دهند صحت ندارد» و اگر بر فرض مثال این اتهامات به عنوان اخلال در نظم زندان باشد باید به سبب قانون آیین نامه داخلی زندان‌ها مجازات شوم اما من خلاف قانون، ۵ روز انفرادی را در زندان تحمل کردم.

واکنش رئیس سازمان زندان ها
در ادامه اسماعیلی، رئیس سازمان زندان ها در واکنش به صحبت های فائزه هاشمی گفت: ه طور کلی می‌توانم بگویم که ْمرّ قانون نه تنها در این مورد بلکه در تمامی موارد اجرا می‌شود. اگر فردی هم در زندان تخلفات داخل زندان را مرتکب شود طبق قانون داخلی و در شورای انضباطی زندان مجازات می‌شود اما اگر تخلف در زندان عنوان مجرمانه هم داشته باشد مانند اخلال در زندان که ضمن اخلال فحاشی یا اهانت هم وجود داشته باشد، مرجع کیفری به این مساله رسیدگی خواهد کرد.

صدور کیفرخواست

در ادامه اتهام اخلال در نظم زندان و توهین به مقامات ارشد و مسئولان کشور به فائزه تفهیم شد که پس از تحقیقات برای اتهام اخلال در زندان قرار مجرمیت و کیفرخواست و برای اتهام توهین به مقامات ارشد و مسئولان کشور قرار منع تعقیب صادر شد. پرونده سپس برای محاکمه به شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران فرستاده شد.

آغاز جلسه دادگاه
ساعت 10 صبح امروز جلسه دادگاه به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. فائزه قبل از ورود به جلسه دادگاه در جمع خبرنگاران گفت : رونده ام روند قانونی و درستی ندارد که امروز قرار است به این موضوع در دادگاه رسیدگی شود. روند غیرقانونی پرونده ام اصلاح شده است ولی اطلاع خاصی از روند امروز دادگاه ندارم. فعلا حرفی نمی زنم تا دادگاه برگزار شود. در حال حاضر با هدف دفاع از خود به دادگاه آمده ام.اتهام من اخلال در نظم زندان است.

پرونده 50 برگ دارد
غامعلی ریاحی وکیل متهم نیز در جمع خبرنگاران گفت: پرونده موکلم 50 برگ دارد که زمان کافی برای مطالعه آن را داشتم، امروز نیز با مطالعه کامل پرونده از موکلم دفاع خواهم کرد. اظهار نظر درباره دادگاه بستگی به علنی یا غیرعلنی بودن دادگاه دارد، اگر قاضی دادگاه را غیرعلنی اعلام کند ما اجازه نداریم از محتویات پرونده حرفی بزنیم.

105 دقیقه محاکمه

پس از 105 دقیقه با آخرین دفاعیات فائزه، قاضی صلواتی ختم رسیدگی به پرونده را صادر کرد. به دلیل غیر علنی بودن دادگاه فائزه و وکیلش اشاره ای به جزئیات دادگاه نکردند.

راضی هستم
فائزه هاشمی پس از آخرین دفاعیاتش گفت: از روند دادگاه راضی هستم و باید منتظر رای قاضی باشیم.آخرین دفاعیات از من اخذ شد و با توجه به اینکه جلسه محاکمه غیرعلنی بود نمی توانم درباره محتویات آن صحبت کنم.در دادگاه واقعیتها را گفتم و روند دادگاه خوب بود، حالا باید منتظر رای قاضی باشیم.جلسه امروز به شکل قانونی برگزار شده بود و اعتراضی به جلسه امروز ندارم.

رای به نفع نباشد اعتراض می کنیم

غلامعلی ریاحی نیز گفت: من توضیحات شفاهی ام را در دادگاه مطرح کردم و همان توضیحات را به صورت کتبی به قاضی ارائه کردم. جلسه دادگاه غیرعلنی بود و نمی توانم درباره جزئیات آن صحبت کنم.توهین به مقامات ارشد و مسئولان کشور از جمله اتهامات موکلم بود که سه ماه قبل برای این اتهام قرار منع تعقیب صادر شد و امروز موکلم به اتهام اخلال در نظم زندان محاکمه شد. در خصوص رای دادگاه نمی توان صحبت کرد و مهم این است که قاضی دفاعیات ما را قبول کند یا نه. اگر رای مورد رضایت ما نباشد قطعا به آن اعتراض خواهیم کرد.

من خودم متهم هستم!

قبل از ورود فائزه هاشمی به دادگاه افرادی سراغ او رفتند و برای رسیدگی به پرونده اشان درخواست کمک کردند که فائزه در پاسخ گفت : من خودم متهم هستم.

بستن http://www.r-sadeghi.ir/news/اخبار/1392-05-17-10-43-23.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط: