نام
ایمیل
 • نزدیکترین حالات بنده به پروردگارت حالت سجده است . امام صادق علیه السلام
 • برگ در انتهاي زوال مي افتد و سيب در ابتداي كمال پس بيانديش چگونه خواهي افتاد همانند برگي زرد يا سيبي سرخ.
 • اگركسی اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)
 • آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده اش رو می سازد نه این که آن را پیش بینی کند.
 • از زندگی خود لذت ببر بدون آن که آن را با زندگی دیگران مقایسه کنی
 • دو چیز را همیشه فراموش کن: اول به کسی خوبی کردی، دوم کسی به تو بدی کرده.
 • کافیست به آنچه در آرزویش هستید اعتقاد داشته باشید و خود را سزاوار آن بدانید.
 • فراموش نکن قطاري که از ريل خارج شده ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد بر د ...
 • اگرمی خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه ) مولانا
 • قابلیت انعطاف داشته باشید، تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین میکند.
 • پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.
 • صبوری گذشتن از حق خود نیست بلکه تلاشی برای دوباره رسیدن است
 • در برابر انتقادات اگر نادرست بود بی اعتنا باش/اگر غیر منصفانه بود عصبانی نشوید/اگر از روی نادانی بود لبخند بزنید /اگر عادلانه بود از آن درس بگیرید
 • هرگز مگذار که خنده تو باعث گریه دیگری شود.
 • گشاده دست باش ،جاری باش ،كمك كن (مثل رود)
 • بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد . امام حسین علیه السلام
 • چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من باش
 • سعادت دیگران بخش مهمی از خوشتبختی ماست.
 • باران رحمت خدا همیشه می بارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم !
همان ابتدای ریاستم 900 تن طلا ذخیره کردم

همان ابتدای ریاستم 900 تن طلا ذخیره کردم


گروه: اخبارگوناگون
تاریخ درج: 1392/5/20
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1340

زمانی که بنده روی کار آمدم ارز 1150 تومانی به یکباره در بازار آزاد 3600 تومان شد ولی بنده توانستم تورم را در محدوده 30.5 درصد کنترل کنم در حالی که سالهای قبل با افزایش 45 درصدی نرخ ارز تورم بیش از 50 درصد شده بود.

شبکه ایران / رئیس کل بانک مرکزی ضمن دفاع از عملکرد چندساله‌اش در این بانک از صرفه‌جویی 6.5 میلیارد دلاری و واریز آن به خزانه خبر داد و گفت: بعد از بانک مرکزی هیج جا نمی‌روم.
به گزارش  تسنیم، محمود بهمنی در جمع خبرنگاران درباره عملکرد چند ساله‌اش در بانک مرکزی اظهار داشت:‌ زمانی که بنده روی کار آمدم ارز 1150 تومانی به یکباره در بازار آزاد 3600 تومان شد ولی بنده توانستم تورم را در محدوده 30.5 درصد کنترل کنم در حالی که سالهای قبل با افزایش 45 درصدی نرخ ارز تورم بیش از 50 درصد شده بود.
بهمنی با تاکید بر اینکه در تمام این سال ها تلاش کرده شرایط را حفظ کند تصریح کرد: منتقدان به بانک مرکزی باید با شرایط روز قضاوت کنند. امروز تحریم‌ها به شدت افزایش یافته و ما مجبوریم با توجه به این شرایط با مقررات عادی کار کنیم.
* نباید انتظار تورم تک رقمی را در این شرایط داشت
رئیس‌کل بانک مرکزی بار دیگر ضمن اشاره به یکی از افتخاراتش در بانک مرکزی  از تورم تک‌رقمی طی سال های قبل گفت و ادامه داد: همان موقع که بنده ریاست بانک مرکزی را قبول کردم نرخ تورم بیش از 27.5 درصد بود ولی بنده توانستم تورم را به 8.9 درصد برسانم. اما در سالهای بعد به خاطر تحریم، اجرای هدفمندی‌ یارانه‌ها و همچنین تاثیر مسائل اقتصادی تورم افزایش یافت.
وی با بیان اینکه نباید انتظار داشت بعد از هدفمندی و تشدید تحریم ها تورم تک رقمی را حفظ می کردیم، افزود: بعد از هدفمندی یارانه‌ها و به خاطر مشکلات ناشی از تحریم نرخ تورم باید 38.5  درصد می‌شد ولی اقدامات بانک مرکزی برای مدیریت نقدینگی نظیر فروش اوراق مشارکت و پیش فروش سکه موجب شد این نرخ 30.5 درصد شود.
بهمنی به وضعیت نقدینگی در جامعه اشاره کرد و گفت:‌ به عنوان نمونه باید بگویم نقدینگی 4 ماهه امسال 1.9 درصد برآورد شده در حالی که در بازه مشابه سال قبل نقدینگی 9.1 درصد بود و این یعنی رشد نقدینگی در جامعه 70 درصد  کاهش یافته است.
رئیس کل بانک مرکزی ابراز امیدواری کرد: با ادامه شرایط موجود رشد قیمتها و تورم در ماه‌های آینده متوقف خواهد شد. البته باید توجه داشت که افزایش قیمت ها و تورم دست بانک مرکزی نیست؛ چرا که واردکنندگانی که با ارز مرجع کالا وارد کشور کردند ولی با دلار آزاد فروختند مقصر اصلی گرانی‌ها هستند.
* تا به حال در بانک مرکزی چند صد تن طلا نخریده بودند / واریز 6.5 میلیارد دلار به خزانه
وی به افزایش نقدینه خواهی در جامعه اشاره کرد و گفت: به عنوان نمونه به واحدهای تولیدی باید بپردازیم که زمانی کالاهایشان را با ارز 1150 یا 1226 وارد می‌کردند ولی الان مجبورند با دلار 2470 تومانی به واردات و ثبت سفارش بپردازند.
بهمنی تاکید کرد: ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی صددرصد افزایش یافته است. حفظ تولید در سالجاری مشابه سال قبل منوط به این است که نقدینگی در جامعه 2 برابر شود.
رئیس کل بانک مرکزی در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران از واریز 6.5 میلیارد دلار به خزانه از محل تغییر سبد ارزی خبر داد و گفت: قبل از انتصاب بنده هیچکس حتی در سالهای قبل از انقلاب اقدام به خرید چند صد تن طلا نکرده بود ولی بنده همان ابتدا 900 تن طلا خرید و ذخیره کردم که در سالهای بعد شاهد رشد این منابع بودیم.
خاطره بدی در بانک مرکزی ندارم
وی درباره خاطرات بد و خوب خود در بانک مرکزی نیز اینطور توضیح داد که بنده هیچ خاطره بدی ندارم. تمام خاطراتم در بانک مرکزی خوب و شیرین است.
رئیس کل بانک مرکزی درباره اینکه آیا برنامه ای بوده که باید اجرا کنید و نکردید؟ گفت: آنچه که مقدور بوده انجام شده است و هیچ کوتاهی انجام نشده است و بیشتر از این دیگر امکان نداشتیم کاری انجام دهیم؛ وقتی ارز دو برابر شده خب نقدینگی هم باید دو برابر شود اما بعضی ها انتظار دارند نقدینگی باید کاهش پیدا کند.
بهمنی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه توصیه ای برای رئیس کل آینده بانک مرکزی دارد یا خیر؟ اظهار داشت: اگرمی توانستم خودم انجام می دادم چرا به رئیس بعدی توصیه کنم، یکی گفت پدرم مرد و عمرش را داد به شما؛ بعد گفتند اگر پدرت عمر داشت خودش عمر می کرد.
بستن http://www.r-sadeghi.ir/news/اخبار/1392-05-20-12-50-39.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط: