نام
ایمیل
 • آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده اش رو می سازد نه این که آن را پیش بینی کند.
 • قابلیت انعطاف داشته باشید، تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین میکند.
 • صبوری گذشتن از حق خود نیست بلکه تلاشی برای دوباره رسیدن است
 • برگ در انتهاي زوال مي افتد و سيب در ابتداي كمال پس بيانديش چگونه خواهي افتاد همانند برگي زرد يا سيبي سرخ.
 • بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد . امام حسین علیه السلام
 • اگرمی خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه ) مولانا
 • چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من باش
 • گشاده دست باش ،جاری باش ،كمك كن (مثل رود)
 • هرگز مگذار که خنده تو باعث گریه دیگری شود.
 • سعادت دیگران بخش مهمی از خوشتبختی ماست.
 • پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.
 • دو چیز را همیشه فراموش کن: اول به کسی خوبی کردی، دوم کسی به تو بدی کرده.
 • نزدیکترین حالات بنده به پروردگارت حالت سجده است . امام صادق علیه السلام
 • باران رحمت خدا همیشه می بارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم !
 • کافیست به آنچه در آرزویش هستید اعتقاد داشته باشید و خود را سزاوار آن بدانید.
 • اگركسی اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)
 • فراموش نکن قطاري که از ريل خارج شده ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد بر د ...
 • در برابر انتقادات اگر نادرست بود بی اعتنا باش/اگر غیر منصفانه بود عصبانی نشوید/اگر از روی نادانی بود لبخند بزنید /اگر عادلانه بود از آن درس بگیرید
 • از زندگی خود لذت ببر بدون آن که آن را با زندگی دیگران مقایسه کنی
احتمال تغيير سهميه‌ بنزين در دولت روحانی؟

احتمال تغيير سهميه‌ بنزين در دولت روحانی؟


گروه: اخبارگوناگون
تاریخ درج: 1392/5/22
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1439

بنزین و قیمت بنزین در فاز دوم هدفمندی یارانه ها به یکی از دغدغه های فکری مردم تبدیل شده است .هر چند  تاکنون هيچ برنامه اي براي تغيير در سهميه سوخت خودروهاي شخصي نهايي نشده است اما سناريوهاي مطرح از احتمال اعمال تغييرات در آغاز هفتمين ماه سال حکايت دارد.

سهميه بندي بنزين که به تيرماه سال 86 باز مي‌گردد ابتدا با تعيين سهميه ماهيانه 120 ليتري خودروهاي شخصي کليد خورد و در ادامه با تعديل‌هاي چندباره به ميزان فعلي رسيد.

در سال 86 با آغاز سهميه بندي در پي صدور کارت‌هاي هوشمند سوخت، کنترل مصرف بي رويه بنزين در کشور آغاز شد و در ادامه با اجراي فاز اول هدفمندي يارانه‌ها در سال 89 تأثيري 15 درصدي در کاهش مصرف بي رويه بنزين در ايران رقم زد.


 

در اين سالها همواره يارانه‌هاي بسياري از سوي دولت در بخش مصرف سوخت کشور هزينه شده که اين سهم پررنگ سوخت در سبد يارانه‌هاي دولتي، توجه مديران را به اعمال تغييرات در سهميه بندي سوخت و افزايش پلکاني نرخ مصرفي آن جلب کرده است.

حرف و حدیث های بنزینی اما از اواخر آبان ماه دو سال گذشته با سخنان محمدرضا فرزین دبیر کارگروه طرح تحول اقتصادی دولت اوج گرفت.

وی در ان زمان  از تک نرخی شدن عرضه بنزین همزمان با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.

پیش از این هم عبدالله جلالی قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور هم از سیاست کلان دولت دهم برای آزادسازی قیمت بنزین و عرضه تک نرخی این فرآورده پرطرفدار نفتی در بلند مدت خبر داده بود.

بعد از آن بود که گمانه زنی ها در خصوص نرخ جدید بنزین آغاز شد و بسیاری از کار‌شناسان اقتصادی در گمانه زنی‌های خود اعلام کردند  در صورت تک نرخی شدن قیمت بنزین، بهای این فرآورده استراتژیک به منظور نزدیک شدن به قیمت در کشورهای همسایه و مقابله با هرگونه انحراف و قاچاق تا مرز ۱۰۰۰ تومان در هر لیتر افزایش می‌یابد.

علی لاریجانی، رئیس  مجلس هشتم نیز در آن روزها از قصد دولت برای2000  تومانی کردن بنزین سخن گفت تا نگرانی ها در این خصوص افزایش یابد.

بعد از ان نیز ، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در یکصدمین سفر استانی هیئت دولت در استان خراسان رضوی با وجود تکذیب افزایش قیمت بنزین به لیتری 2000 هزار تومانی که توسط رئیس مجلس عنوان شده بود ،  به طور تلویحی بنزین 1000 تومانی را تایید کرد تا شایعه 1000 تومانی شدن بنزین رنگ وبی واقعی تری به خود بگیرد.

هر چند تک نرخی شدن بنزین در دولت دهم محقق نشد اما دوباره زمزمه های افزایش قیمت بنزین در رسانه ها پیچیده است.

بر اساس گزارش های رسیده، تاکنون سناريوهاي متعددي در خصوص افزايش يکباره و يا پلکاني قيمت بنزين و همچنين اعمال تغييرات در ميزان سهميه ماهيانه بنزين خودروها و موتورسيکلت‌ها در جلسات ارگانها و نهادهاي مربوطه مطرح شده و مورد بحث و تبادل نظر مسئولان قرار گرفته است اما تاکنون هيچ سناريويي براي اعمال تغييرات در سهميه ماهيانه بنزين کارت‌هاي سوخت نهايي نشده است.

از اينرو با توجه به اينکه کمتر از 12 روز تا شارژ سهميه بنزين شهريورماه خودروها و موتورسيکلت‌ها در کارت‌هاي سوخت باقي مانده و همچنين با توجه به نهايي نشدن تغييرات در سهميه بندي بنزين و آغاز تغييرات در رأس وزارتخانه‌هاي اقتصادي کشور با شروع به کار دولت يازدهم، سهميه بنزين کارت‌هاي هوشمند در شهريورماه بدون تغيير اعمال خواهد شد اما احتمال نهايي شدن يکي از سناريوهاي تغيير در ميزان سهميه بنزين در نخستين ماه فعاليت مديران نفتي دولت يازدهم و اعمال تغييرات از ابتداي مهرماه زياد است.

به این ترتیب ، شاید یکی از سناریوهای بنزین تک نرخی و بنزین آزاد به عملی شدن نزدیک شود هر چند که باید منتظر استقرار اقتصادی های دولت جدید و تصمیمات آنها بود.

بستن http://www.r-sadeghi.ir/news/اخبار/1392-05-22-11-40-20.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط: