نام
ایمیل
 • دو چیز را همیشه فراموش کن: اول به کسی خوبی کردی، دوم کسی به تو بدی کرده.
 • صبوری گذشتن از حق خود نیست بلکه تلاشی برای دوباره رسیدن است
 • نزدیکترین حالات بنده به پروردگارت حالت سجده است . امام صادق علیه السلام
 • فراموش نکن قطاري که از ريل خارج شده ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد بر د ...
 • هرگز مگذار که خنده تو باعث گریه دیگری شود.
 • برگ در انتهاي زوال مي افتد و سيب در ابتداي كمال پس بيانديش چگونه خواهي افتاد همانند برگي زرد يا سيبي سرخ.
 • اگركسی اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)
 • باران رحمت خدا همیشه می بارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم !
 • آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده اش رو می سازد نه این که آن را پیش بینی کند.
 • پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.
 • کافیست به آنچه در آرزویش هستید اعتقاد داشته باشید و خود را سزاوار آن بدانید.
 • سعادت دیگران بخش مهمی از خوشتبختی ماست.
 • در برابر انتقادات اگر نادرست بود بی اعتنا باش/اگر غیر منصفانه بود عصبانی نشوید/اگر از روی نادانی بود لبخند بزنید /اگر عادلانه بود از آن درس بگیرید
 • اگرمی خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه ) مولانا
 • گشاده دست باش ،جاری باش ،كمك كن (مثل رود)
 • قابلیت انعطاف داشته باشید، تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین میکند.
 • از زندگی خود لذت ببر بدون آن که آن را با زندگی دیگران مقایسه کنی
 • بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد . امام حسین علیه السلام
 • چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من باش
حضور 7 میلیون نخبه و اندیشمند زن در بسیج جامعه زنان کشور

حضور 7 میلیون نخبه و اندیشمند زن در بسیج جامعه زنان کشور


گروه: اخبارگوناگون
تاریخ درج: 1392/5/23
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1365

 

مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: هفت میلیون و 200 هزار اندیشمند زن در بزرگترین تشکل مردمی زنان جهان در کنار هم برای رشد ایران فعالیت می‌کنند.
مینو اصلانی در گفت‌وگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در مشهد، در خصوص جایگاه کنونی بسیج زنان در کشور گفت: بسیج جامع زنان از سال 57 به فرمان امام(ره) بر اساس نیاز روز کشور شکل گرفت.
 
وی ادامه داد: بر اساس جنگ هشت ساله‌ای که ایران درگیر آن بود، نیرو‌های مقاومت تشکیل شدند و آموزش‌های نظامی و دفاعی به سرعت برای آموزش خانم‌ها تدارک دیده شد و ستاد پشتیبانی جبهه و جنگ در آن روز‌ها کمک شایانی در پشتیبانی جنگ داشت.
 
مسئول بسیج جامعه زنان کشور عمده اهداف این تشکل در زمان جنگ را استوار بر برنامه‌های فرهنگی دانست و بیان داشت: ستاد‌های خواهران در آن زمان با انجام فعالیت‌های فرهنگی به تقویت روحیه خانواده‌های شهدا می‌پرداختند؛ به گونه‌ای که فرهنگ ارزشی دفاع مقدس را به متن جامعه جاری کردند.
 
اصلانی به همکاری این گروه در دوران سازندگی با دولت وقت اشاره کرد و افزود: در دوران سازندگی طرح بسیار بزرگ واکسیناسیون فلج اطفال را انجام دادیم که سند افتخاری در حوزه بهداشت و درمان کشور بود.
 
وی ادامه داد: البته اعزام نیرو‌های جهادی به مناطق محروم و نیازمند نیز از دیگر برنامه‌هایی بود که از آن زمان اجرایی  و تا به امروز نیز ادامه دارد که با استقبال بسیار بالای دانش‌آموزان و دانشجویان روبه رو شده است.
 
مسئول بسیج جامعه زنان کشور پرداختن به مسائل فرهنگی کشور را از دیرباز فرمان مقام معظم رهبری دانست و بیان داشت: پس از پایان جنگ بسیاری به دنبال سازندگی و انجام امور آن بر اساس شرایط کشور  بودند و از همان زمان نیز سفارشات رهبری بر اساس حوزه فرهنگی و جنگ نرم بود.
 
اصلانی افزود: بر این اساس ما اولویت برنامه‌های خود را بر اساس امور فرهنگی گذاشتیم که از جمله این موارد بحث فرهنگ عفاف و حجاب و تحکیم بنیان خانواده جزو موارد اصلی قرار گرفت.
 
14 هزار پایگاه مقاومت ورزش همگانی زنان در کشور وجود دارد
 
وی از هفت میلیون و 200 هزار نفر مجموعه افراد تحت حمایت این تشکل خبر داد و گفت: این سند افتخار بسیار بزرگی برای جمهوری اسلامی ایران است که بزرگترین تشکل مردمی زنان در سطح جهان را تشکیل می دهد.
 
مسئول بسیج جامعه زنان کشور تصریح کرد: تمامی این افراد در قشرهای مختلف روستایی، شهری و استانی مشغول به انجام فعالیت‌های فرهنگی هستند که عمده ترین بخش فعال در قسمت زنان بخش ورزشی است.
 
اصلانی از 14 هزار پایگاه مقاومت ورزش همگانی زنان در کشور خبر داد و گفت: هم اکنون در ایران هفت رشته قهرمانی زنان وجود دارد که مستعدان در این رشته‌ها به تیم‌های ملی کشور انتقال داده می‌شود.

 کادرسازی نیروهای طراز انقلاب، هدف اصلی مجمع بسیج زنان کشور است
 
وی چشم انداز این مجموعه را توانمندسازی زنان در بحث اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: ما همچنان تلاش می‌کنیم که اشتغال خانگی و فرهنگ سازی جمعیت را در میان خانوده های خود ایجاد کنیم که در این میان مهمترین بحث تربیت انسان های متعهد برای نظام و کادر سازی انقلاب اسلامی است.
 
مسئول بسیج جامعه زنان کشور همچنین از تشکیل 100 هزارحلقه صالحین در کشور خبر داد و گفت: در تمامی حلقه‌های صالحین، بحث تربیتی از اولویت بسیار بالایی برخوردار است که تلاش ما بر این است تا این تلاش را در حوزه کودکان پویا کنیم.
 
اصلانی ادامه داد: در حال حاضر 1500 مهد کودک قرآنی در مساجد تشکیل داده‌ایم که با استقبال خوب خانواده‌ها روبرو شده است و حدود 1400 کودک در این مکان‌ها تحت حمایت برنامه‌های  فرهنگی قرار گرفته‌اند.
 
وی از تفاهمنامه این مجمع با نهاد‌های دولتی خبر داد و بیان داشت: در هر کجا که احساس کردیم خلاءهایی وجود دارد، در مباحث فرهنگی و پیرامونی آن ورود کردیم، از جمله تفاهم نامه‌ای که با آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی کشور پیرامون آموزش‌های قرآنی بسته‌ایم.
 
مسئول بسیج جامعه زنان کشور در پاسخ به اینکه جامع بسیج زنان در خصوص تحلیل نسل و خواسته مقام رهبری در خصوص لغو این لایحه چه برنامه‌ای دارد، گفت: توجه به بحث جمعیت یک خواسته کلان نظام و یک خواسته عمومی و ملی است که رهبر فرزانه به آن اشاره داشته‌اند، تلاش ما کار فرهنگی برای رفع این مشکل است.
 
اصلانی در این خصوص ادامه داد: در سال جاری ما 20 هزار نسخه از کتاب جمعیت را در میان اعضای خود توزیع کرده‌ایم که تلاش شده در این کتاب جمعیت و پشتوانه‌های قرآنی و اسلامی آن مورد تحلیل قرار بگیرد.
 
محور مجمع زنان کشور رسیدگی به مطالبات رهبری است
 
وی به مجمع زنان اشاره کرد و افزود: از سال 90 به تشکیل مجامع عمومی و ملی پرداخته‌ایم، به این شکل که نخبگان و اندیشمندان زن هر استان را دعوت کرده و با انجام انتخاباتی در میان آن اعضا، رئیس، نائب رئیس و دبیر مجمع را برمی‌گزینیم.
 
مسئول بسیج جامعه زنان کشور ادامه داد: اساس کار این مجمع رسیدگی بر منویات رهبری و اولویت بندی ما ولایت مداری است؛ البته یک مجمع مرکزی نیز داریم که متشکل از سرریز نخبگان استانی ماست که اولین مجمع با هدف تبیین برنامه‌های پیشنهادی تیرماه جاری در مشهد برگزار شد.
 
اصلانی در پایان با اشاره به همکاری این مجمع با دولت منتخب خاطرنشان کرد: دولت یازدهم به دست مردم انتخاب شده است و ما نیز این دولت را حمایت خواهیم کرد و البته در کنار این حمایت مطالبه گری خود را نیز خواهیم داشت.
بستن http://www.r-sadeghi.ir/news/اخبار/1392-05-23-13-21-02.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط: