نام
ایمیل
 • گشاده دست باش ،جاری باش ،كمك كن (مثل رود)
 • صبوری گذشتن از حق خود نیست بلکه تلاشی برای دوباره رسیدن است
 • اگرمی خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه ) مولانا
 • آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده اش رو می سازد نه این که آن را پیش بینی کند.
 • دو چیز را همیشه فراموش کن: اول به کسی خوبی کردی، دوم کسی به تو بدی کرده.
 • چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من باش
 • برگ در انتهاي زوال مي افتد و سيب در ابتداي كمال پس بيانديش چگونه خواهي افتاد همانند برگي زرد يا سيبي سرخ.
 • از زندگی خود لذت ببر بدون آن که آن را با زندگی دیگران مقایسه کنی
 • اگركسی اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)
 • هرگز مگذار که خنده تو باعث گریه دیگری شود.
 • در برابر انتقادات اگر نادرست بود بی اعتنا باش/اگر غیر منصفانه بود عصبانی نشوید/اگر از روی نادانی بود لبخند بزنید /اگر عادلانه بود از آن درس بگیرید
 • نزدیکترین حالات بنده به پروردگارت حالت سجده است . امام صادق علیه السلام
 • فراموش نکن قطاري که از ريل خارج شده ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد بر د ...
 • قابلیت انعطاف داشته باشید، تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین میکند.
 • بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد . امام حسین علیه السلام
 • پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.
 • باران رحمت خدا همیشه می بارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم !
 • سعادت دیگران بخش مهمی از خوشتبختی ماست.
 • کافیست به آنچه در آرزویش هستید اعتقاد داشته باشید و خود را سزاوار آن بدانید.
فرهنگی ترین وزیر،سیاسی ترین رای !

فرهنگی ترین وزیر،سیاسی ترین رای !


گروه: اخبارگوناگون
تاریخ درج: 1392/5/26
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1175

فرهنگی ترین وزیر،سیاسی ترین رای !
 
علیرضا گودرزی –دبیر آموزش و پرورش
وزارت آموزش و پرورش به دلیل گستردگی و نقش کلیدی و حساس آن از راهبردی ترین وزارت خانه های جمهوری اسلامی ایران است .ارتباط تنگاتنگ بیش از 95 درصد آحاد جامعه با آموزش و پرورش بر اهمیت این نهاد مهم علم ساز در جامعه خواهد افزود . خروجی آموزش و پروش یکی از مهمترین خروجی ها از لحاظ تامین سرمایه انسانی برای دیگر وزارت خانه ها و چرخاندن چرخ های اقتصاد و صنعت کشور و ...است. وزارت آموزش و پرورش به عنوان یک وزارت خانه مادر و علمی و فرهنگی ،شایسته توجه ویژه بدور از قیل و قال های سیاسی و خط و نشان کشیدن های غیر مفید و بعضا متناقض با کارکرد اصلی آن که آموزش و تربیت نیروی کارآمد و مورد نیاز کشور است، میباشد . به مراتب اهمیت مسایل یاد شده ، انتخاب صدر این وزارت خانه و شخصی که مقام وزارت فرهنگ کشور را در دست میگیرد باید بدور هر گونه سیاسی کاری و صرفا با نگاهی فرهنگی و علمی صورت پذیرد که متاسفانه اینگونه نشد.
انتظار از مجلس اصولگرا خصوصا کمیسیون فرهنگی مجلس با ریاست آقای حداد که شخصا خود را یک چهره فرهنگی میداند و خصوصا نمایندگانی که خود قبل از انتخاب به عنوان نماینده فرهنگی بوده اند این بود که در مورد وزارت خانه های غیر سیاسی همانند آموزش و پرورش رای سیاسی داده نشود . ولی اینگونه نشد و اتفاقا سیاسی ترین رای به آقای نجفی و وزیر علوم داده شد که این وضعیت به هیچ وجه با دلسوزی برای آینده سازان کشور و نگاه بالا دستی همخوانی ندارد.
راه نیافتن دکتر نجفی به این وزارت خانه کلیدی ،آن هم تنها با اختلاف یک رای! در بر دارنده درسهای برای ملت شریف ایران خصوصا جامعه متکثر ، پیشرو و فهیم فرهنگیان سراسر کشوراست. مردم و در کنار آنها فرهنگیان به عنوان کسانی که با رای خود تک تک نمایندگان مجلس را انتخاب میکنند نیازمند آن هستند که در مجلس دهم که عنقریب این سه سال هم خواهد گذشت ، یک بازنگری در انتخاب خود داشته باشند و این جریان آنها را متوجه این مهم سازد، که یک رای و یک نماینده چقدر میتواند درسرنوشت ملت و سمت و سوی حرکت علمی و فرهنگی کشور و آینده فرزندان این مرز و بوم و منزلت اجتماعی و وضعیت معیشتی فرهنگیان تاثیر گذار باشد .
وزیر پیشنهادی در عین توانمندی ، مورد وثوق اهالی فرهنگ و آموز ش و پرورش بود باز ماندن آقای نجفی از کابینه ، دل فرهنگیان و معلمان را شکست . فرهنگیان از این مهندسی رای نانوشته ای که برای جلوگیری از ورود آقای نجفی به کابینه صورت گرفته بود و به هیچ وجه بر اساس معیارهای علمی و عقلی همچون : توانمندی ، تخصص و برنامه در رای اعتماد همخوانی نداشت بسیار ناراحت هستند . زیرا دکتر نجفی هم تخصص ، هم توانمندی و هم برنامه ی مدون و کاربردی را ارایه نموده بود.
امیدی که برای تغییر وضعیت اجتماعی و معیشتی فرهنگیان و بازیابی ارزش علم و دانش با انتخاب ایشان از جانب رییس جمهور ایجاد شده بود کمرنگ شد.
فرهنگیان کشور ضمن تقدیر از نمایندگانی که به آقای نجفی رای موافق دادند ، ضمن گله مندی ،خوب میدانند که نیمی از نمایندگان محترم صدای این خیل تاثیر گذار در تمام عرصه های اجتماعی و سیاسی و فرهنگی خصوصا انتخابات مجلس شورای اسلامی را نشنیدند و صبغه سیاسی دکتر نجفی که در اولویت های آخرین برای فرهنگیان قرار داشت را بر وضعیت فرهنگی و علمی و تجربی ایشان در آموزش و پرورش و حتی مشکلاتی که جامعه بزرگ فرهنگیان با آن دست به گریبان هستند ترجیح میدادند.این عزیزان وکیل که باید صدای رسای مردم باشند برای آنها مهم نبود که چندین کلاس و چند صد دانش آموز سالانه به دلیل همین سوء مدیریت ها در جای جای ایران اسلامی همچون شین آباد و ...در آتش بی تدبیری ها خواهند سوخت چه بسا اگر این مسایل برای برای نمایندگان محترم در درجه اهمیت بالا قرار داشت با وزارت آقای نجفی که از خانواده فرهنگی کشور و با تجربه در این وادی ، نخبه و شایسته برای تصدی این وزارتخانه مهم بود مخالفت نمی کردند.
انتظار فرهنگیان از رییس جمهور محترم این است که در کنار انتخاب یک فرد شایسته برای این وزارت خانه مادر ، از ظرفیت بالای دکتر نجفی در آموزش و پرورش استفاده نماید مهم این است که برنامه های ایشان که خواست تمامی فرهنگیان است اجرایی گردد. حال هر عزیزی وزیر باشد برای فرهنگیان مهم نیست داشتن یک وزارت خانه سایه برای آموزش و پرورش میتواند دغدغه های جامعه بزرگ فرهنگیان کل کشور را برطرف و ظرفیت دکتر نجفی را به آموز و پروش هدیه نماید.

بستن http://www.r-sadeghi.ir/news/اخبار/1392-05-26-12-50-40.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط: