نام
ایمیل
 • چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من باش
 • فراموش نکن قطاري که از ريل خارج شده ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد بر د ...
 • نزدیکترین حالات بنده به پروردگارت حالت سجده است . امام صادق علیه السلام
 • پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.
 • در برابر انتقادات اگر نادرست بود بی اعتنا باش/اگر غیر منصفانه بود عصبانی نشوید/اگر از روی نادانی بود لبخند بزنید /اگر عادلانه بود از آن درس بگیرید
 • سعادت دیگران بخش مهمی از خوشتبختی ماست.
 • کافیست به آنچه در آرزویش هستید اعتقاد داشته باشید و خود را سزاوار آن بدانید.
 • دو چیز را همیشه فراموش کن: اول به کسی خوبی کردی، دوم کسی به تو بدی کرده.
 • برگ در انتهاي زوال مي افتد و سيب در ابتداي كمال پس بيانديش چگونه خواهي افتاد همانند برگي زرد يا سيبي سرخ.
 • گشاده دست باش ،جاری باش ،كمك كن (مثل رود)
 • قابلیت انعطاف داشته باشید، تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین میکند.
 • صبوری گذشتن از حق خود نیست بلکه تلاشی برای دوباره رسیدن است
 • از زندگی خود لذت ببر بدون آن که آن را با زندگی دیگران مقایسه کنی
 • بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد . امام حسین علیه السلام
 • باران رحمت خدا همیشه می بارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم !
 • آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده اش رو می سازد نه این که آن را پیش بینی کند.
 • اگرمی خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه ) مولانا
 • هرگز مگذار که خنده تو باعث گریه دیگری شود.
 • اگركسی اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)
سرپرست وزارت آموزش و پرورش:حق نداریم دست در جیب مردم کنیم

سرپرست وزارت آموزش و پرورش:حق نداریم دست در جیب مردم کنیم


گروه: اخبارگوناگون
تاریخ درج: 1392/6/13
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1181

 سرپرست وزارت آموزش و پرورش:حق نداریم دست در جیب مردم کنیم
تصمیمات در آموزش و پرورش باید پخته، خالی از عیب و نقص و با کمترین خطا باشد/ تصمیمات در آموزش و پرورش باید به گونه‌ای باشد که در بعد اقتصادی به مردم فشار وارد نکند/ آموزش و پرورش جایی نیست که وزیر آن هرچه به نظرش برسد مطرح کند.

ایلنا: سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: مردم به اندازه کافی مشکل دارند از همین‌رو حق نداریم دست در جیب آن‌ها کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، "علی‌اصغر فانی" در نخستین نشست خبری خود با خبرنگاران که امروز در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد گفت: آموزش و پرورش جایی نیست که با شتابزدگی بدون مطالعه کار کار‌شناسی و بدون پیش‌بینی عواقب و عوارض تصمیمات در آن به اقدامی بپردازیم.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش محلی است که باید با تامل و طمأنینه حرکت کرد تا مردم در یک آرامش و آسایشی بتوانند در کشور با امید به آینده زندگی کنند.

فانی در ادامه به اجرای طرح ۶. ۳. ۳ اشاره کرد و افزود: این طرح از سال گذشته آغاز شده است و گرچه با مشکلاتی در اجرا مواجه است اما قادر نیستیم حرکت آن را متوقف کنیم. اما مشکلات اجرایی آن را رفع خواهیم کرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نکات قوت نظام ۶. ۳. ۳ تصریح کرد: ۶. ۳. ۳ مشکل سال چهارم یا پیش‌دانشگاهی را حل می‌کند و هدایت تحصیلی را به آخر سال سوم در دوره اول متوسطه انتقال می‌دهد، مدت‌ آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای را از ۲ سال به ۳ سال افزایش می‌دهد و در راستای عدالت آموزشی حرکت می‌کند.

فانی فواید نظام آموزشی سیستم ۶. ۳. ۳ را قابل دفاع دانست و افزود: اما دوستان در اجرای این طرح عجله داشتند از همین رو در هدفگذاری و تعریف کتاب با مشکل مواجه شد.

وی با اشاره به اینکه در تامین نیروی انسانی برای پایه ششم ابتدایی کار شتابزده‌ای انجام شد افزود: امسال هم با مشکل مواجه هستیم که با تدابیری ان‌شاءالله حل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش من این بود بازگشایی مدارس با کیفیت بالایی صورت بگیرد از همین رو در برنامه‌ریزی که با مدیران کل داشتیم سعی کردیم تا روز ۱۵ شهریور آماده برای بازگشایی به مدارس باشیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از ۱۵ شهریور تا اول مهر برای برطرف شدن مشکلات احتمالی پیش‌بینی شده است افزود: امسال دانش‌آموزان قبل از آغاز سال تحصیلی به مدرسه مراجعه و برنامه‌ هفتگی خود را دریافت خواهند کرد تا روز اول مهر از دست نرود و آموزش از همانروز آغاز شود.

وی ادامه داد: همچنین اولین جلسه شورای معلمان در شهریور برگزار خواهد شد تا برنامه‌ها و سیاست‌های سال تحصیلی آینده از سوی مدیران تشریح شود.

فانی به باید‌ها در آموزش و پرورش به عنوان راهنمای عملی اشاره کرد و افزود: وقار، طمانینه و مدیریت علمی باید در آموزش و پرورش وجود داشته باشد زیرا به هیچ وجه تصمیمات شتابزده در این نهاد را نمی‌پذیریم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش پرهیز از حرکت‌های جنجالی و رسانه‌ای را از دیگر باید‌ها در این وزارتخانه عنوان کرد و افزود: آموزش و پرورش جایی نیست که وزیر آن هرچه به نظرش برسد مطرح کند گرچه باید نظرات و دیدگاه‌ها در لایه‌های مختلف آموزش و پرورش در سطح وزارت، ادارات کل استان‌ها، مناطق و مدارس نهادینه شود.

فانی با تاکید بر اینکه تصمیمات در آموزش و پرورش باید پخته، خالی از عیب و نقص و با کمترین خطا باشد افزود: در شرایطی که مردم از نظر اقتصادی به اندازه کافی مشکل دارند حق نداریم دست در جیب آن‌ها کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تصمیمات در آموزش و پرورش باید به گونه‌ای باشد که در بعد اقتصادی به مردم فشار وارد نکند و همچنین به اضطرار در دانش‌آموزان و خانواده‌ها نیانجامد.

بستن http://www.r-sadeghi.ir/news/اخبار/1392-06-13-17-15-52.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط: