نام
ایمیل
 • کافیست به آنچه در آرزویش هستید اعتقاد داشته باشید و خود را سزاوار آن بدانید.
 • دو چیز را همیشه فراموش کن: اول به کسی خوبی کردی، دوم کسی به تو بدی کرده.
 • اگركسی اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)
 • چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من باش
 • در برابر انتقادات اگر نادرست بود بی اعتنا باش/اگر غیر منصفانه بود عصبانی نشوید/اگر از روی نادانی بود لبخند بزنید /اگر عادلانه بود از آن درس بگیرید
 • اگرمی خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه ) مولانا
 • قابلیت انعطاف داشته باشید، تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین میکند.
 • از زندگی خود لذت ببر بدون آن که آن را با زندگی دیگران مقایسه کنی
 • صبوری گذشتن از حق خود نیست بلکه تلاشی برای دوباره رسیدن است
 • نزدیکترین حالات بنده به پروردگارت حالت سجده است . امام صادق علیه السلام
 • فراموش نکن قطاري که از ريل خارج شده ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد بر د ...
 • سعادت دیگران بخش مهمی از خوشتبختی ماست.
 • باران رحمت خدا همیشه می بارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم !
 • بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد . امام حسین علیه السلام
 • برگ در انتهاي زوال مي افتد و سيب در ابتداي كمال پس بيانديش چگونه خواهي افتاد همانند برگي زرد يا سيبي سرخ.
 • هرگز مگذار که خنده تو باعث گریه دیگری شود.
 • گشاده دست باش ،جاری باش ،كمك كن (مثل رود)
 • پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.
 • آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده اش رو می سازد نه این که آن را پیش بینی کند.
اجماع بی سابقه استانی و ملی برای استانداری نجار / اسماعیل نجار به خراسان رضوی نزدیک تر شد

اجماع بی سابقه استانی و ملی برای استانداری نجار / اسماعیل نجار به خراسان رضوی نزدیک تر شد


گروه: اخبارگوناگون
تاریخ درج: 1392/11/24
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1177

در حالی که با گذشت 6 ماه از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید عدم معرفی استانداری خراسان رضوی به عنوان یکی از مهم ترین استان های کشور انتقادهای زیادی را متوجه دولت کرده است پیگیری های خبرنگار ما نشان می دهد که روند انتصاب استاندار این استان نهایی شده است و اسماعیل نجار به زودی عازم مشهد مقدس خواهد شد .

پس از بحث و بررسی های فراوان برای انتخاب استاندار خراسان رضوی در دولت یازدهم ابتدا قرار بود محمد حسین فروزان مهر استاندار فعلی این استان در مقام خود ابقا شود اما سرانجام به دلیل برخی ملاحظات و برای یک دست شدن فضای استانداری های کشور در توجه به دستور کار های دولت تدبیر و امید قرار بر این شد که از خدمات فروزان مهر در ستاد وزارت کشور استفاده شده و فرد دیگری عازم مشهد مقدس شود . بعد از نهایی شدن موضوع تعویض استاندار خراسان رضوی گزینه های مختلفی برای به دست گرفتن کلید شماره یک ساختمان خیابان بهار مطرح و روی آن ها کار شد که در نهایت اسماعیل نجار استاندار قبلی استان های کردستان و کرمان برای نمایندگی دولت در این استان در نظر گرفته شد . با انتشار زمزمه های حضور نجار در خراسان رضوی برخی چهره های سیاسی استان و حتی برخی کارمندان استانداری پرچم مخالفت با نجار را بلند کرده و با حمله بی سابقه به وی به دلیل حضور در دولت سابق او را متهم به حمایت از احمدی نژاد و صاحب جمله طلایی در زلزله زرند کرمان دانستند . در همین زمینه برخی رسانه ها نیز با بازتاب این موضوع نجار را استانداری احمدی نژادی دانستند که جایی در دولت اعتدال ندارد .

ازسوی دیگر با شروع فاز تخریب سیاسی و رسانه ای اسماعیل نجار برخی چهره های تندروی اصلاح طلب در مشهد تلاش کردند با فضا سازی و ادعای نامه نگاری با تهران گزینه های مورد نظر خود را در این میان مطرح کنند که برخی چهره ها نظیر تیمورعلی عسگری در چنین فضایی مطرح شدند . اما در شرایطی که طولانی شدن روند انتصاب نهایی استاندار خراسان رضوی حاشیه های زیادی را برای دولت به وجود آورده است و باعث شده منتقدان دولت شخص رئیس جمهور را به دلیل عدم تصمیم گیری قاطع و نهایی مورد انتقاد و حمله قرار دهند و حتی در همین زمینه سوال از وزیر کشور در مجلس شورای اسلامی در دستور بررسی قرار بگیرد ، خبرنگار ما کسب اطلاع کرد که معرفی اسماعیل نجار برای این سمت نهایی شده و تنها یک گام حضور وی در هیئت دولت و اخذ رای هیئت وزیران باقی مانده است .

در همین زمینه یک منبع آگاه در وزارت کشور در گفت و گو با تدبیر24 با اشاره به این موضوع گفت : با اجماع اکثریت نیروهای استانی و ملی به خصوص نماینده ولی فقیه در استان و همچنین امام جمعه مشهد بر روی حضور آقای اسماعیل نجار در خراسان رضوی و پس از بررسی گسترده سوابق و عملکرد وی در دو استان قبلی محل ماموریت جمع بندی شخص وزیر کشور و مسئولان دولتی تا این لحظه بر این است که وی عازم این استان شود .

این منبع مطلع در خصوص انتقادات مطرح شده اخیر نیز گفت : متاسفانه انتقادات اخیر در خصوص حضور آقای نجار در دولت سابق به هیچ عنوان درست نیست چرا که رویکرد اصلی دولت تدبیر و امید فراجناحی بودن است و در این زمینه از نیروهای توانمند و کارکشته که عملکرد حرفه ای و به دور از حاشیه های سیاسی در هر رده ای در دولت قبل داشته اند هم استفاده خواهد شد کما اینکه بسیاری از وزرای دولت نیز در دولت سابق پست های مهم و حساس داشته اند و همچنین وزیری مانند آقای پور محمدی در دولت سابق نیز در جایگاه وزارت حضور داشته است .

این مسئول وزارت کشور در ادامه اشاره کرد : اجماع کنونی بر روی حضور آقای اسماعیل نجار در خراسان رضوی در سال های گذشته بی سابقه بوده و عملکرد قابل قبول ایشان در کرمان و کردستان دلیل این امر است که می تواند نوید روزهای بهتری برای مدیریت استان جدید محل ماموریت ایشان باشد .

اسماعیل نجار کیست ؟

اسماعیل نجار در سال 1339 در شهر سرخه استان سمنان در خانواده ای متدین متولد شد . در سال 57 مسئولیت کمیته سوخت استانداری سمنان را بر عهده گرفت . سپس وارد جهاد سازندگی سمنان شد . مدتی بعد با شروع جنگ عازم کردستان شد و مسئولیت بازرسی ویژه استاندار و مدیریت روابط عمومی استانداری را بر عهده گرفت . نجار در روزگار جنگ قائم مقام فرماندار سنندج شد و چندی بعد به عنوان فرماندار در راس شهرستان مریوان قرار گرفت . پس از دوران فرمانداری به بازرسی استانداری بازگشت و سپس عازم تهران شد و در مدیریت های میانی وزارت نفت مشغول خدمت گشت . وی با آغاز به کار دولت نهم به عنوان بهترین گزینه که عامل وفاق همه مردم کردستان بود به عنوان استاندار کردستان منصوب شد و پس از 4 سال و نیم استانداری که همه مردم از آن به عنوان دوران طلایی کردستان یاد می کنند به کرمان منتقل شد و 3 سال و نیم به عنوان استاندار کرمان فعالیت کرد . نجار که 46 ماه سابقه حضور در جبهه را داشته مدال درجه یک امداد و نجات و مدال درجه سه سازندگی را در کارنامه کاری خود دارد .

مدیریت نجار که مردم از آن به نیکی یاد می کنند آنقدر مناسب بود که رهبر معظم انقلاب در سفر به کردستان از آن به نیکی یاد کردند و از آن چنین تجلیل کردند : "  بحمداللَّه استان از مديريت دولتى خوبى برخوردار است؛ مديريت استان، مديريت خوبى است  و آقای استاندار خدوم و با کفایت هستند ."

حضور اسماعیل نجار در حالی به عنوان استاندار خراسان رضوی در دولت تدبیر و امید نهایی شده است که قطعا وی می تواند نماد فراجناحی بودن دولت در حوزه انتصاب استانداران محسوب شود . از سویی تایید آیت الله واعظ طبسی و علم الهدی و استقبال گسترده نخبگان و مردم مشهد و شهرهای خراسان رضوی از حضور استانداری که قطعا با نیاز های سیاسی و فرهنگی مشهد همسو است فرصت خوبی را برای فعالیت بهتر دولت در این استان ایجاد می کند .

ماجرای جمله طلایی زلزله زرند چه بود ؟

چندی پیش و با آغاز زمزمه های حضور نجار در خراسان رضوی مضوعی در رسانه ها مطرح شد که ازاساس صحت ندارد . در این مطلب نوشته شده بود که "اسماعیل نجار در زمان استانداری کرمان در زمان وقوع زلزله محمد آباد ریگان عنوان کرده است که دیوار های یک خانه فرو ریخته است و تنها دیواری که عکس احمدی نژاد روی آن است باقی مانده است ." این جمله که از اساس کذب و ناشی از شیطنت یکی از رسانه های محلی کرمان در آن سال بوده است با واکنش صریح نجار در آن مقطع و شکایت از رسانه مورد اشاره همراه شده است . فایل صوتی سخنرانی فوق الذکر نشان دهنده این است که سخنان نجار دستکاری شده و با تقطیع و چسباندن بخش های مختلف در آن زمان در یک رسانه محلی منتشر شده و به سرعت در رسانه های ملی بازنشر داده میشود . در همین زمینه اسماعیل نجار هفته گذشته در گفت و گو با ایسنا در این خصوص گفته است : " بعید می‌دانم این موضوع نقشی در انتصاب ‌یا عدم انتصاب من در استانداری خراسان رضوی داشته باشد، اما امیدوارم خداوند پاسخ بداخلاقی‌های برخی را بدهد. من همان سال از مسئول هفته‌نامه‌ای که این شیطنت خبری را کرده بود، شکایت کردم و کیفرخواست مدیر مسئول آن هفته‌نامه ‌صادر شد اما بعد از آن من اعلام رضایت کردم. شخصی شیطنت کرده است و حرف مرا تحریف کرده است، من هم همان سال از وی شکایت کرده‌ام

 

بستن http://www.r-sadeghi.ir/news/اخبار/1392-11-24-07-41-43.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط: