نام
ایمیل
 • هرگز مگذار که خنده تو باعث گریه دیگری شود.
 • دو چیز را همیشه فراموش کن: اول به کسی خوبی کردی، دوم کسی به تو بدی کرده.
 • قابلیت انعطاف داشته باشید، تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین میکند.
 • سعادت دیگران بخش مهمی از خوشتبختی ماست.
 • از زندگی خود لذت ببر بدون آن که آن را با زندگی دیگران مقایسه کنی
 • آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده اش رو می سازد نه این که آن را پیش بینی کند.
 • باران رحمت خدا همیشه می بارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم !
 • برگ در انتهاي زوال مي افتد و سيب در ابتداي كمال پس بيانديش چگونه خواهي افتاد همانند برگي زرد يا سيبي سرخ.
 • اگركسی اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)
 • اگرمی خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه ) مولانا
 • نزدیکترین حالات بنده به پروردگارت حالت سجده است . امام صادق علیه السلام
 • بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد . امام حسین علیه السلام
 • فراموش نکن قطاري که از ريل خارج شده ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد بر د ...
 • صبوری گذشتن از حق خود نیست بلکه تلاشی برای دوباره رسیدن است
 • کافیست به آنچه در آرزویش هستید اعتقاد داشته باشید و خود را سزاوار آن بدانید.
 • چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من باش
 • در برابر انتقادات اگر نادرست بود بی اعتنا باش/اگر غیر منصفانه بود عصبانی نشوید/اگر از روی نادانی بود لبخند بزنید /اگر عادلانه بود از آن درس بگیرید
 • گشاده دست باش ،جاری باش ،كمك كن (مثل رود)
 • پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.
واریز 10هزار تومان یارانه نقدی برای هر فرد از سوی دولت در گام دوم هدفمندی یارانه‌ها

واریز 10هزار تومان یارانه نقدی برای هر فرد از سوی دولت در گام دوم هدفمندی یارانه‌ها


گروه: اخبارگوناگون
تاریخ درج: 1392/12/4
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1261

شهردار مشهد در این جلسه با اشاره به حماسه سازی ملت غیور ایران و شهر مشهد در راهپیمایی پرشور روز 22 بهمن گفت: با تدبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایران و در دولت قبل طرح جامع اقتصادی که یکی از محورهای هشت‌گانه آن بحث هدفمندی یارانه‌ها بود تدوین شد و مقرر گردید تا مرحله به مرحله طرح تحول اقتصادی اجرا شود.

هدفمندی یارانه‌ها تدبیری واقع‌بینانه و اقدامی شجاعانه بود
سید‌صولت مرتضوی اجرای گام نخست هدفمندی یارانه‌ها را تدبیری واقع‌بینانه و اقدامی شجاعانه دانست و افزود: در همین راستا به موجب اجرای این قانون فاصله طبقاتی در جامعه کاهش پیدا کرد و ضریب جینی نیز سازمان‌دهی شد.
وی تصریح کرد: همچنین با اقدامات تکمیلی دولت مصرف سوخت نیز به شدت کاهش یافت به طوری که بر اساس اطلاعات کارشناسان اگر این قانون اجرایی نمی‌شد امروز شاهد مصرف 120‌میلی لیتر بنزین در روز بودیم اما امروز با اجرای این طرح 70‌میلی لیتر میزان مصرف سوخت ماست.
شهردار مشهد یکی از موارد تحریمی ایران توسط آمریکا نیز فروش بنزین بود، اضافه کرد: با این حال اجرای این طرح این تحریم را عملا بی‌اثر ساخت.
وی با بیان اینکه اجرای فاز دوم این قانون نیز ارزشمند است و در این مسیر همگان باید دولت را همراهی کنند، متذکر شد: با این حال عملیاتی شدن این طرح در مرحله دوم نیازمند بررسی همه جوانب، اقناع عمومی و جلب نظر کارشناسان است زیرا اگر این موارد رعایت نشود این طرح به موفقیت نخواهد رسید.
منابعی که برای شهرداری‌ها در نظر گرفته شده منابع قابل توجهی نیست
مرتضوی با بیان این که شهرداران به سهم خود در اجلاس کلان‌شهرهای کشور تذکرات لازم را در‌خصوص اجرای این قانون به دولت دادند، افزود: در حال حاضر سناریوهای مختلفی در رابطه با افزایش قیمت حامل‌های انرژی توسط دولت مطرح است اما در این سناریوها دو موضوع دهک‌های آسیب‌پذیر و بار سنگین حمل‌و‌نقل عمومی و هزینه‌های شهرداری‌ها مورد غفلت قرار گرفته است.
وی با تاکید بر این که منابعی که برای شهرداری‌ها در نظر گرفته شده منابع قابل توجهی نیست ادامه داد: زیرا بر اساس این بودجه، 80 میلیارد تومان برای تجهیز ناوگان اتوبوس‌رانی دیده شده که با این رقم تنها می‌توان 120 دستگاه اتوبوس برای کل کشور خریداری کرد.
مشهد با کمبود 1000 دستگاه اتوبوس مواجه است
شهردار مشهد با بیان این که تنها این شهر در حال حاضر با کمبود هزار دستگاه اتوبوس مواجه است، یاداور شد: در بودجه عمرانی اتوبوس‌رانی 245‌میلیارد تومان به صورت کلان برای کمک به یارانه حمل‌و‌نقل درون‌شهری و 75‌میلیارد تومان برای مترو در نظر گرفته شده که سهم مشهد کمتر از 10‌درصد است.
وی تشریح کرد: سال‌92 حدود 160 میلیارد تومان یارانه به سازمان اتوبوس‌رانی داده شد و این همه در حالی است که سال‌93 بین 60 تا 80‌میلیارد تومان به هزینه اتوبوس‌رانی افزوده می‌شود.
مرتضوی با اشاره به اینکه بار حمل‌و‌نقل عمومی کمر شهرداری مشهد و سایر کلان‌شهرها را شکسته است، عنوان کرد: در حال حاضر محروم‌ترین قشر جامعه از حمل‌و‌نقل عموم استفاده می‌کنند بنابراین دولت باید تدابیر لازم را در این خصوص اتخاذ نماید.
900‌میلیارد تومان بدهی از طریق فروش اوراق مشارکت
وی عنوان کرد: سال جاری نزدیک به 900‌میلیارد تومان بدهی از طریق فروش اوراق مشارکت برای طرح‌های اجرا شده‌ای چون پروژه میدان شهدا و طرح‌های اطراف و توسعه شهری در سنوات گذشته باقی مانده که شهرداری مشهد باید پرداخت کند.
وی افزود: همچنین در سال آینده با احتساب نرخ سود و جریمه و دیرکرد اوراقی که از گذشته به فروش رسیده نزدیک به 1500‌میلیارد تومان از سوی شهرداری باید پرداخت شود.
واریز 10‌هزار تومان یارانه نقدی حمل‌و‌نقل عمومی
شهردار مشهد در همین ارتباط و برای برون‌رفت شهرداری کلان‌شهر‌ها و همچنین مردم از این مشکل اظهار کرد: در همین راستا به دولت پیشنهاد می‌شود در فاز دوم اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها به ازاء هر نفر مبلغی معادل 10‌هزار تومان به عنوان یارانه حمل‌و‌نقل به حساب خانوارها واریز شود.
وی گفت: آزاد شدن حمل‌و‌نقل عمومی سبب کاهش فسادهای مالی احتمالی و مقابله با مشکل قاچاق سوخت می‌شود.

 

بستن http://www.r-sadeghi.ir/news/اخبار/1392-12-04-07-55-01.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط: