نام
ایمیل
 • نزدیکترین حالات بنده به پروردگارت حالت سجده است . امام صادق علیه السلام
 • اگرمی خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه ) مولانا
 • هرگز مگذار که خنده تو باعث گریه دیگری شود.
 • از زندگی خود لذت ببر بدون آن که آن را با زندگی دیگران مقایسه کنی
 • اگركسی اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)
 • صبوری گذشتن از حق خود نیست بلکه تلاشی برای دوباره رسیدن است
 • سعادت دیگران بخش مهمی از خوشتبختی ماست.
 • باران رحمت خدا همیشه می بارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم !
 • برگ در انتهاي زوال مي افتد و سيب در ابتداي كمال پس بيانديش چگونه خواهي افتاد همانند برگي زرد يا سيبي سرخ.
 • چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من باش
 • دو چیز را همیشه فراموش کن: اول به کسی خوبی کردی، دوم کسی به تو بدی کرده.
 • قابلیت انعطاف داشته باشید، تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین میکند.
 • گشاده دست باش ،جاری باش ،كمك كن (مثل رود)
 • بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد . امام حسین علیه السلام
 • در برابر انتقادات اگر نادرست بود بی اعتنا باش/اگر غیر منصفانه بود عصبانی نشوید/اگر از روی نادانی بود لبخند بزنید /اگر عادلانه بود از آن درس بگیرید
 • کافیست به آنچه در آرزویش هستید اعتقاد داشته باشید و خود را سزاوار آن بدانید.
 • پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.
 • آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده اش رو می سازد نه این که آن را پیش بینی کند.
 • فراموش نکن قطاري که از ريل خارج شده ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد بر د ...
افزایش 50 درصدی نرخ بهای بلیت اتوبوس حومه شهر مشهد

افزایش 50 درصدی نرخ بهای بلیت اتوبوس حومه شهر مشهد


گروه: اخبارگوناگون
تاریخ درج: 1393/1/25
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1264

با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر مشهد نرخ بهای بلیت خطوط حومه (حاشیه شهر) سازمان اتوبوسرانی برای سال 93 به میزان50 درصد افزایش یافت.

در بیستمین جلسه علنی رسمی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد ضمن موافقت اعضای شورا با بودجه سال 93 سازمان اتوبوسرانی، با افزایش بهای 50 درصدی نرخ بلیت حومه شهر مشهد موافقت گردید.
در این خصوص محمد نخعی‌راد، عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه 20 درصد این افزایش به دلیل افزایش هزینه‌های سالانه سازمان است، اظهار کرد: 30 درصد افزایش قیمت بهای بلیت نیز به دلیل اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها است.
وی ادامه داد: فرسوده‌ترین اتوبوس‌ها در قسمت حومه شهر به‌ کارگیری می‌شود، این درحالی است که عمده افرادی که به حومه تردد می‌کنند کارگرانی هستند که باید سرکار خود در شرکت‌های صنعتی حاضر شوند؛ از سویی این اتوبوس‌های فرسوده دارای امکانات سرمایشی و گرمایشی نیست و افرادی که با این وسایل در زمستان تردد می‌کنند، دچار بیماری می‌شوند و این به معنای خدمت‌رسانی به قشر ضعیف نیست، به این دلیل پیشنهاد افزایش 20 درصد دیگر نیز بر نرخ بهای بلیت دارم تا با این وسیله بتوان بر افزایش کیفیت خدمات برنامه‎ریزی کرد.
البته اعضای شورای شهر با این پیشنهاد موافقت نکردند و تنها موضوع افزایش 50 درصدی بهای بلیت حومه به تصویب رسید.
تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به معین کار
بررسی نظریه کمیسیون تلفیق در خصوص بودجه سال 93 سازمان پایانه‌های مسافربری نیز در ادامه به تصویب رسید و بررسی تبصره‌ای در خصوص تبدیل وضعیت 12 نفر از نیروهای شرکتی برای چابک‌سازی سازمان مذکور منجر به مصوبه‌ای عمومی برای تمامی نیروهای شرکتی شهرداری شد تا در مجموع سازمان‌های شهرداری چنانچه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی تعیین کار و به کار معین نهایی نشده باشند، اعتبارات مربوطه در قالب اصلاحیه در فصل یک و دو سقف بودجه هر بخش قرار گیرد.
80 درصد بناهای شهر همچنان ناایمن است
نظریه کمیسیون تلفیق و خدمات شهری و محیط زیست در زمینه بودجه سال 93 سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دستورکار بعدی این جلسه شورا بود که آتشپاد دوم حسن جعفری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در توضیح گفت: با کاهش و حذف نظارت این سازمان بر نحوه ساخت و سازهای شهر مشهد باید گفت هم اکنون 80 درصد بناهای موجود در شهر ناایمن هستند. این در حالی است که نظارت لازمه ساخت و ساز در شهر است و گرچه بنده 2 ماه دیگر بازنشسته می‌شوم اما این مهم دغدغه من بوده و هست.
وی با اشاره به اینکه نحوه عملکرد سازمان آتش‌نشانی سبب شده این سازمان جزو قوی‌ترین و فعال‌ترین سازمان‌های آتش‌نشانی در کشور باشد، اظهار کرد: به منظور تقویت بدنه کارشناسی این سازمان اقدام به جذب 12 نفر در سال 86 نمودیم.
در ادامه بودجه سال 93 سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری به رای گذاشته شد که به تصویب رسید.
دیگر دستورکار این جلسه موضوع بررسی نظریه کمیسیون تلفیق در خصوص بودجه سال 93 سازمان فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بود که مورد تصویب قرار گرفت. بر این اساس مبناء خدمات انجام شده از سوی سازمان هزینه‌های واحد سال 92 می‌باشد و در صورت نیاز به افزایش، به سازمان‌ها حداکثر تا سه ماه زمان داده می‌شود تا توجیهات افزایش و آنالیز هزینه‌ها را به شورای اسلامی شهر ارائه نماید.
بررسی بودجه سال 93 سازمان حمل و نقل و ترافیک و سازمان مدیریت نظارت بر تاکسیرانی نیز دیگر موضوع مطرح شده در این جلسه شورای اسلامی شهر مشهد بود که به تصویب اعضای شورا رسید. در یکی از تبصره‌های این مصوبه آمده بود سازمان اقدامات جدی در خصوص جایگزینی تاکسی‌های فرسوده به مقدار 5000 دستگاه به عمل آورد که هادی عطارزاده طوسی مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در این خصوص گفت: هم اکنون اعتبار لازم برای جایگزینی خودروهای فرسوده و خرید 2000 دستگاه تاکسی موجود است اما خودروی چندانی توسط خودروسازان ط دو سال گذشته تولید نشده که تحویل این سازمان شد و این مشکل همه کشور است. به این دلیل از تعداد 500 دستگاه خودروی ام.وی.ام 530 به منظور استفاده در خطوط تاکسیرانی فرودگاه استفاده شد که این خودرو مونتاژ داخل و ساخت شرکت کرمان موتور است و هیچ شهری جز مشهد نتوانسته مجوز استفاده از این خودروها را دریافت کند. ضمن اینکه خودروی ام.وی.ام 530 جزو 10 برند برتر خودرو می‌باشد.
با توجه به این توضیحات مقرر شد در صورت نیاز و با صلاحدید شخص شهردار اقدام به استفاده از خودروهای خارجی در سیستم تاکسیرانی شهر مشهد شود. در غیر این صورت استفاده از خودروهای بومی در اولویت است.
بستن http://www.r-sadeghi.ir/news/اخبار/1393-01-25-09-04-59.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط: