نام
ایمیل
 • از زندگی خود لذت ببر بدون آن که آن را با زندگی دیگران مقایسه کنی
 • آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده اش رو می سازد نه این که آن را پیش بینی کند.
 • چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من باش
 • گشاده دست باش ،جاری باش ،كمك كن (مثل رود)
 • باران رحمت خدا همیشه می بارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم !
 • اگرمی خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه ) مولانا
 • دو چیز را همیشه فراموش کن: اول به کسی خوبی کردی، دوم کسی به تو بدی کرده.
 • هرگز مگذار که خنده تو باعث گریه دیگری شود.
 • پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.
 • قابلیت انعطاف داشته باشید، تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین میکند.
 • فراموش نکن قطاري که از ريل خارج شده ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد بر د ...
 • صبوری گذشتن از حق خود نیست بلکه تلاشی برای دوباره رسیدن است
 • برگ در انتهاي زوال مي افتد و سيب در ابتداي كمال پس بيانديش چگونه خواهي افتاد همانند برگي زرد يا سيبي سرخ.
 • در برابر انتقادات اگر نادرست بود بی اعتنا باش/اگر غیر منصفانه بود عصبانی نشوید/اگر از روی نادانی بود لبخند بزنید /اگر عادلانه بود از آن درس بگیرید
 • بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد . امام حسین علیه السلام
 • کافیست به آنچه در آرزویش هستید اعتقاد داشته باشید و خود را سزاوار آن بدانید.
 • اگركسی اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)
 • سعادت دیگران بخش مهمی از خوشتبختی ماست.
 • نزدیکترین حالات بنده به پروردگارت حالت سجده است . امام صادق علیه السلام
هدیه ویژه رئیس جمهور در هفته زن/ اختصاص بخشی از بودجه هدفمندی به شیر مدارس

هدیه ویژه رئیس جمهور در هفته زن/ اختصاص بخشی از بودجه هدفمندی به شیر مدارس


گروه: اخبارگوناگون
تاریخ درج: 1393/1/28
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1239

ابتدای این هفته همزمان با برگزاری نشست خبری معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به منظور اعلام برنامه های هفته زن که از 30 فرودین ماه آغاز می شود، بود. در این نشست خبری شهیندخت مولاوردی از خبر خوش رئیس جمهور برای زنان در این هفته خبر داده و گفته است: خوشبختانه پیگیری های ما در زمینه افزایش مرخصی زایمان زنان با توجه به اینکه تبدیل به قانون شده است، جواب داد و در نهایت دستور تامین اعتبار این افزایش به معاونت راهبردی ریاست جمهوری داده شده است و امیدوار هستیم که در این هفته رئیس جمهور خبر خوش اختصاص کامل اعتبار را اعلام کند.

به گفته او، همایش ملی زنان نقش آفرین و توسعه پایدار با حضور رئیس جمهور در 31 فروردین ماه برگزار می شود. دیدار از بند زندانیان زن، رسانه ای شدن عفو زنان محکوم به حبس از سوی مقام معظم رهبری، دیدار همسران وزرا با سفرای کشورهای خارجی از دیگر مهمترین برنامه های هفته زن است.
کم شدن سهمیه بندی جنسیتی برای کنکور امسال و همچنین پیگیری برای یارانه زنان بدسرپرست از دیگر مهم این نشست خبری بود.
درخواست زنان سیستانی از معاون رئیس جمهور برای حل مشکلاتشان
سومین سفر استانی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به سیستان و بلوچستان بود که در این هفته انجام شد. در این سفر زنان فعال استان به دیدار معاون رئیس جمهور رفته و دغدغه و مشکلات زنان این استان را به گوش او رساندند تا شاید زمینه ای باشد برای حل مشکلات زنان این استان.کمبود فرصت های شغلی ثابت و پایدار و فقدان توزیع عادلانه آنها، فقر فرهنگی، دسترسی نداشتن به تسهیلات مالی، نبود بهداشتبرای  دانش آموزان، عدم متناسب سازی امکانات و تجهیزات، نبود مراکز مشاوره، از عمده مشکلات بانوان استان بود که فعالان حوزه زن استان اعلام کردند که در ادامه مولاوردی اعلام کرد: توانمندی بالای بانوان این استان در عرصه های مختلف موجب شده تا برای نخستین بار چند بانو به عنوان معاون استاندار و فرماندار در سیستان و بلوچستان منصوب شوند. ضمن آنکه در تلاش برای ارتقای توانمندیهای زنان از جمله در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته هستیم.
تامین اعتبار بودجه افزایش مرخصی زایمان زنان
افزایش مرخصی زایمان زنان از 6 به 9 ماه بالاخره در دستور کار مسوولان قرار گرفت و این مصوبه قانونی در نخستین روزهای سال جدید شکل اجرایی به خودگرفته است. چرا که دبیر هیات دولت به معاون راهبردی و برنامه ریزی ریاست جمهوری دستور تامین اعتبار بودجه لازم را داده است. از سوی دیگر معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی از اختصاص 294 میلیارد تومان برای اجرایی شدن این مصوبه خبر داده و گفته است: دولت اعلام کرده بزودی این اعتبار را اختصاص می دهد.به گفته محمد حسن زدا اجرایی شدن افزایش مرخصی زایمان منوط به تامین اعتبار است و در این صورت به سرعت در تمامی شعب تامین اجتماعی اجرایی خواهد شد.
بر اساس مکاتبات انجام شده سازمان تامین اجتماعی با مسوولان، دولت قول پرداخت سریع بودجه مورد نیاز برای اجرای افزایش مرخصی زایمان را داده است.
جزییات تغییر کتابهای چهارم و هشتم برای سال تحصیلی جدید
تغییر محتوای کتاب های درسی نیز امسال به روال سال های گذشته انجام می شود. این بار نوبت کتاب های پایه چهارم و هشتم رسیده است که محتوای آنها برای سال تحصیلی آینده تغییر کرده و یا برخی از کتاب ها جدیدالتالیف خواهد بود. به گفته معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در پایه چهارم برای سال تحصیلی 94-93 کتابهای ریاضی، هدیه آسمانی و مطالعات اجتماعی جدید التالیف است و مابقی کتابها تغییرات کلی همسو با برنامه درسی ملی دارند.
محی الدین بهرام محمدیان توضیح داده است:همچنین در پایه هشتم به فراخور تالیف کتابهای جدید پایه هفتم در دروس زبان انگلیسی، عربی، تفکر و سبک زندگی، مطالعات اجتماعی و کار و فناوری نیز جدید التالیف است. سایر کتابهای این پایه غنی سازی محتوایی خواهد شد.
آموزش معلمان این دو پایه بخش دیگری از کار تالیف کتاب های جدیدالتالیف است که براساس صحبت های محمدیان آموزش حضوری معلمان 4 و 8 برای کتاب هایی که جدیدالتالیف نیستند، ضروری نبوده و تنها آموزش حضوری و نیمه حضوری معلمان برای کتاب هایی با محتوای جدید است.
اختصاص بخشی از بودجه هدفمندی یارانه ها به شیر مدارس
شیر مدارس که همواره د رطول سال های گذشته با مشکل تامین اعتبار مواجه بوده است، قرار است از امسال به بعد بخشی از اعتبارش از محل هدفمندی یارانه ها تامین شود.
این را وحید کیارشی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گفته و اعلام کرده است: دولت در تبصره 21 لایحه بودجه 93 در خصوص «هدفمندی یارانه‌ها»، در تصویب کرد که از محل هدفمندسازی یارانه ها قسمتی صرف بخش تولید شود که اختصاص بخشی از اعتبار  شیر مدارس نیز در این بخش گنجانده شده است و در نهایت  بخشی از بودجه هدفمندسازی یارانه ها به شیر مدرسه اختصاص داده می شود.
او با بیان اینکه اعتبار در نظر گرفته شده در بودجه سال 93 بیش از 100 میلیارد تومان  برای شیر مدارس است، توضیح داد: در سال گذشته مشکلی برای توزیع شیر وجود نداشته  و تاکنون به همه استانها بالای 65 درصد اعتبار اختصاص داده شده و استان هایی که تعهدات خود را هنوز کامل نکرده اند، قرار است در سال جدید به صورت کامل به تعهدات خود درباره توزیع شیر عمل کنند.
حل مشکل مدارس قلع و قمعی با فروش املاک آزاد
مدارس استیجاری همواره یکی از مشکلات جدی آموزش و پرورش بوده است چرا که نه مدرسه ای برای جابه جایی دانش آموزان دارد و از سوی دیگر نه بودجه ای برای خرید مدارس استیجاری. اما در دولت تدبیر و امید وزیر آموزش و پرورش قول حل مشکل این دسته از مدارس را داده است.
به همین دلیل حجت الاسلام مصطفی ناصری زنجانی معاون حقوقی آموزش و پرورش می گوید: در حال حاضر مشکلات خاصی در خصوص وضعیت مدارس استیجاری نداریم بلکه مشکل مدارسی است که مالکان آنها حکم قلع و قمع گرفته اند. برنامه ما این است که این مشکل را در سال جاری از محل فروش املاک مازاد حل کنیم.در حال حاضر 978 مدرسه استیجاری و بیش از 5 هزار و 400 مدرسه وفقی وجود دارد.
تمدید کارتهای بیمه طلایی فرهنگیان تا پایان خرداد
معاون توسعه مدیریت با پشتیبانی آموزش و پرورش از تمدید کارتهای بیمه طلایی فرهنگیان تا پایان خرداد ماه خبر داد و گفت: بخشنامه لازم از سوی آموزش و پرورش برای ثبت نام فرهنگیان متقاضی استفاده از بیمه طلایی فرهنگیان به تمامی استانها ابلاغ شده است.
به گفته وحید کیارشی مذاکرات لازم با شرکت بیمه ایران برای بیمه طلایی فرهنگیان انجام شده است و در حال حاضر به ادارات آموزش وپرورش استانها بخشنامه بیمه طلایی برای ثبت نام متقاضیان جدید ابلاغ شده است.همچنین در توافق با بیمه ایران قرار شد اعتبار کارتهای بیمه طلایی فرهنگیان تا پایان خردادماه تمدید شود تا دوباره این بیمه اقدام به صدور کارت جدید برای ارائه خدمات مختلف کند.
بستن http://www.r-sadeghi.ir/news/اخبار/1393-01-28-08-44-36.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط: