نام
ایمیل
 • اگرمی خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه ) مولانا
 • چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من باش
 • فراموش نکن قطاري که از ريل خارج شده ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد بر د ...
 • قابلیت انعطاف داشته باشید، تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین میکند.
 • آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده اش رو می سازد نه این که آن را پیش بینی کند.
 • از زندگی خود لذت ببر بدون آن که آن را با زندگی دیگران مقایسه کنی
 • برگ در انتهاي زوال مي افتد و سيب در ابتداي كمال پس بيانديش چگونه خواهي افتاد همانند برگي زرد يا سيبي سرخ.
 • کافیست به آنچه در آرزویش هستید اعتقاد داشته باشید و خود را سزاوار آن بدانید.
 • اگركسی اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)
 • نزدیکترین حالات بنده به پروردگارت حالت سجده است . امام صادق علیه السلام
 • صبوری گذشتن از حق خود نیست بلکه تلاشی برای دوباره رسیدن است
 • دو چیز را همیشه فراموش کن: اول به کسی خوبی کردی، دوم کسی به تو بدی کرده.
 • پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.
 • گشاده دست باش ،جاری باش ،كمك كن (مثل رود)
 • باران رحمت خدا همیشه می بارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم !
 • در برابر انتقادات اگر نادرست بود بی اعتنا باش/اگر غیر منصفانه بود عصبانی نشوید/اگر از روی نادانی بود لبخند بزنید /اگر عادلانه بود از آن درس بگیرید
 • سعادت دیگران بخش مهمی از خوشتبختی ماست.
 • بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد . امام حسین علیه السلام
 • هرگز مگذار که خنده تو باعث گریه دیگری شود.
سبد کالا به کارگران کم‌درآمد تعلق می‌گیرد

سبد کالا به کارگران کم‌درآمد تعلق می‌گیرد


گروه: اخبارگوناگون
تاریخ درج: 1393/2/14
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1365

سید علی‌اکبر طاهایی در بیست و پنجمین جشنوراه امتنان و مراسم تجلیل از کارگران نمونه استان خراسان رضوی با بیان اینکه کارگران نجیب‌ترین قشر جامعه هستند، اظهار کرد: امروز کارگران نمادهایی همچون شهید برونسی و شهید شوشتری را در عرصه شهادت و ایثارگری دارند و از این نمونه در جامعه کارگرانی فراوان یافت می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز فاصله بین کارگر و کارفرما وجود ندارد، ادامه داد: تا کارآفرین نباشد و بستر کار مهیا نباشد کارگر نمی‌تواند استعدادش را به نمایش بگذارد و خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی موضوع افزایش بهره‌وری و علم در دستور کار قرار گرفته است.
طاهایی با اشاره به اینکه سرمایه کارآفرین، سرمایه انسانی است، تصریح کرد: طی این سال‌ها که امام راحل(ره) این هفته را به نام هفته کارگر در تقوین بنیان نهاد و هر ساله مقام معظم رهبری به تجلیل از کارگران اهتمام می‌ورزند نشان دهنده این موضوع است که کارگری، رنجری و تلاشگری ارزش است.
مدیریت اقتصاد کشور در سال‌های سخت تحریم بر دوش کارگران و کارآفرینان بود
وی با بیان اینکه سال‌های گذشته سال‌های سختی بود، افزود: در این شرایط سخت این کارآفرینان و کارگران هستند که اقتصاد کشور را اداره کردند.
امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در حالی که رئیس جمهور به سمت ذوب شدن یخ راوبط بین‌الملل پیش می‌رود اما دشمنی غرب با ما همچنان ادامه دارد و نمونه بارز آن را در عدم صدور روادید سفیر ایران در سازمان ملل شاهد هستیم، ادامه داد: یکی از کارهای خوب دولت این بود که جلوی تشدید تحریم‌ها را گرفت.
همچنین نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز فضای همدلی بین کارگر و کارفرما فراهم شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه روابط کارگری و کارفرمایی مناسب شده است امروز وظیفه این است که همه با تمام توان خود بتوانند به سمت رشد کشور پیش روند.
حجت الاسلام و المسلمین نصرا... پژمانفر با بیان اینکه امروز کشور ما در یک رقابت سخت قرار گرفته است و کارگران و کارفرمایان باید به این موضوع توجه داشته باشند، تصریح کرد: امروز همانند زمان دفاع مقدس کشور در جنگ سخت دیگری قرار گرفته است و اگر نتوانیم در تولید به ظرفیت کامل برسیم به طور قطع موفق نخواهیم بود.
صنعت، حمایت می‌خواهد
وی افزود: امروز صنعت کشور نیازمند حمایت است و باید اعتبارات بانکی که متاسفانه بیشتر به سمت خدمات سوق داده شده است و بخش تولید کمترین تسهیلات را دریافت می‌کند به این بخش راونه شود.
کارگران و کارفرمایان، اصلی‌ترین افراد در تحقق اقتصاد مقاومتی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی نیز در این مراسم با قدردانی از کارگران و کارآفرینان استان در شرایط سختی که کشور پیش رو داشت توانستند با حفظ فضای موجود و توسعه کارگاه‌ها چرخه اقتصاد استان را به چرخش درآورند، گفت: کارگران و کارفرمایان امروز به عنوان اصلی‌ترین افراد در تحقق اقتصاد مقاومتی مطرح هستاند و این افراد باید اهداف نظام را پیگیری نمایند.
محمود احمدی با بیان اینکه استان خراسان رضوی رتبه چهارم صنعتی کشور را دارد و با توجه به تعداد کارگاه‌های فعال بیشترین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را نیز دارد، خاطرنشان کرد: در سال گذشته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه‌هایی را در خصوص افزایش دستمزد متناسب با تورم پیش بینی کرد که در شورای عالی کار به تصویب رسید که خوشبختانه این مصوبه با تایید نمایندگان کارگری و کارفرمایی همراه بود و امیدوار هستیم که با توجه به این موضوع و با بهره‌وری بیشتر شاهد رشد اقتصادی کشور باشیم.
وی با بیان اینکه خراسان رضوی با وجود 980 تشکل کارگری و کارفرمایی رتبه اول کشور را از لحاظ تعداد تشکل‌ها دارد، ادامه داد: با هم اندیشی، سه جانبه گرایی و فضای مناسب گفتگو بین کارگر و کارفرما می‌توانیم موانع صنعت استان را حل کنیم.
نیروی کار احتیاج داریم
همچنین یکی از مدیران صنعتی استان با بیان اینکه بجای افرادی همچون بابک زنجانی کشور نیازمند نیروی کار است، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی بدین معنی است که همه ما باید از خانهایمان این مقاومت را آغاز کنیم و همه مردم در اقتصاد مقاومتی شریک هستند.
ایرج یزدان‌بخش با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر آمریکا و دینای غرب با ایجاد تحریم ظلمی بزرگ به ملت ایران روا داشتند، تصریح کرد: در شرایط سختی که دشمنان برای ملت ما فراهم کرده بودند اگر کارگران معنی اقتصاد مقاومتی را متوجه نمی‌شدند به طور اقتصاد کشور سقوط می‌کرد و کارفرمایان باید بدانند که دل کارگران را باید بدست آورد.
فضای بین کارگر و کارفرما در استان فضای همدلی است
همچنین رئیس کانون شوراهای اسلامی کار خراسان رضوی با بیان اینکه خوشبختانه فضای استان فضای همدلی بین کارگر و کارفرماست، گفت: متاسفانه در حالی که فرمایشات مقام معظم رهبری طی سال‌های گذشته حول محور اقتصاد بوده است اما در سال گذشته که مردم حماسه سیاسی را خلق کردند در حماسه اقتصادی توفیقی نداشتیم.
رحمت‌ا... پورموسی با بیان اینکه ما به عنوان نمایندگان کارگران خراسان رضوی اعلام می‌کنیم که در عرصه تحقق شعار سال و اقتصاد مقاومتی تلاش خواهیم کرد، افزود: امروز کارگران و کارفرمایان رزمندگان جنگ اقتصادی هستند و در همین راستا دولت باید ابرازها و امکانات لازم را در اختیار ما قرار دهد.
وی با بیان اینکه در فاز اول هدفمندی یارانه‌ها قشر کارگر بیشتر آسیب را دید، تصریح کرد: جامعه کارگری در فاز دوم هدفمندی هم این دغدغه را دارند که بازهم آسیب ببینند و ما از دولت تقاضا داریم که این موضوع را با تدبیر پیش ببرد و همانطور که اعلام شد افزایش قیمت‌ها با شیب ملایم صورت گیرد.
پورموسی با بیان اینکه حقوق 608 هزار تومان تا حداقل خط فقر که درآمد 1میلیون 800 هزار تومان را می‌طلبد فاصله زیادی دارد، ادامه داد: امروز این حقوق جاوبگوی مخارج یک کارگر نیست و انتظار می‌رود که دولت در موارد معیشتی که به داد کارگران برسد.

 

بستن http://www.r-sadeghi.ir/news/اخبار/1393-02-14-08-58-28.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط: