نام
ایمیل
 • اگرمی خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه ) مولانا
 • فراموش نکن قطاري که از ريل خارج شده ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد بر د ...
 • در برابر انتقادات اگر نادرست بود بی اعتنا باش/اگر غیر منصفانه بود عصبانی نشوید/اگر از روی نادانی بود لبخند بزنید /اگر عادلانه بود از آن درس بگیرید
 • نزدیکترین حالات بنده به پروردگارت حالت سجده است . امام صادق علیه السلام
 • صبوری گذشتن از حق خود نیست بلکه تلاشی برای دوباره رسیدن است
 • گشاده دست باش ،جاری باش ،كمك كن (مثل رود)
 • آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده اش رو می سازد نه این که آن را پیش بینی کند.
 • اگركسی اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)
 • بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد . امام حسین علیه السلام
 • باران رحمت خدا همیشه می بارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم !
 • از زندگی خود لذت ببر بدون آن که آن را با زندگی دیگران مقایسه کنی
 • چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من باش
 • برگ در انتهاي زوال مي افتد و سيب در ابتداي كمال پس بيانديش چگونه خواهي افتاد همانند برگي زرد يا سيبي سرخ.
 • هرگز مگذار که خنده تو باعث گریه دیگری شود.
 • کافیست به آنچه در آرزویش هستید اعتقاد داشته باشید و خود را سزاوار آن بدانید.
 • پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.
 • قابلیت انعطاف داشته باشید، تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین میکند.
 • دو چیز را همیشه فراموش کن: اول به کسی خوبی کردی، دوم کسی به تو بدی کرده.
 • سعادت دیگران بخش مهمی از خوشتبختی ماست.
مجلس دانش آموزی در شهرستانهای خراسان رضوی تشکیل می شود

مجلس دانش آموزی در شهرستانهای خراسان رضوی تشکیل می شود


گروه: اخبارگوناگون
تاریخ درج: 1393/2/24
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1064

جواد حسینی دوشنبه شب در آیین گرامیداشت مدیران کل و معاونین اسبق اداره کل آموزش و پرورش در مشهد اظهار کرد: به منظور عملیاتی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در امر مشارکت دانش آموزان پس از افتتاح مجلس دانش آموزی در مشهد، این مجلس در شهرستانهای استان نیز راه اندازی می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: این مجلس با 8 کمیسیون اجرایی از حالت تشریفاتی خارج و هم اینک با حضور نمایندگان دانش آموزان به ارائه راهکارهای عملی در حوزه تعلیم و تربیت پرداخته و برنامه های آموزش و پرورش رازیر تیغ نقادی می برند.
حسینی با عنایت به رهنمود رهبری مبنی بر ترسیم نقشه راه برای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیان کرد: تشکیل پارلمان مجازی  برای حضورفکری 90 هزار معلم با 8 کمیسیون برای هشت معاونت که برنامه ها را رصد و ایده پردازی می کند همچنین تشکیل پارلمان واقعی معلمان، که 96  معلم را با رای مستقیم معلمان استان در اختیار دارد، از جمله نقشه راه  و اجرایی شدن این سند است.
وی تشکیل نظام پیشنهادات معلمان را بخش دیگری از راهبردی ساختن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حوزه مشارکت خواند و گفت: اکنون در میدان عملیاتی ساختن هفت راهبرد مشارکتی این سند هستیم.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از کیفیت بخشی سازمان دانش آموزی خبر داد و افزود: رشد و توسعه اصولی تشکلهای دانش آموزی نیز از دیگر ابعاد توسعه مشارکتهاست.
حسینی خطاب به مدیران کل و معاونین پیش کسوت خطه خورشید، گفت: خودم را فرزند و دانش آموز شما می دانم و در صددم میراث دار خوبی برای ادامه تلاشهای شما در سرزمین خورشید باشم.
وی در انتخاب مدیران کل آموزش و پرورش عنایت امام رضا (ع) را موثر دانسته و افزود: سخت بر این باورم امروز مهمترین منبع رشد و توسعه که خرد و تجربه جهان نیز بر آن واقف است، توسعه انسان محور است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: این توسعه می تواند منابع مالی را حتی فراهم آورد همچنان که ژاپن بدون امکانات توانست با توسعه منابع انسانی در صدر اقتصاد جهان قرار گیرد.
حسینی با اشاره به انتقاداتی که از دهه 70 به آموزش و پرورش جهان و کشور وارد آمده، اظهار کرد: بی تردید انسان که در دست تعلیم و تربیت است می تواند منابع را از بین ببرد یا آن را با مدیریتی صحیح حفظ و افزایش بخشد.
سیاسی نیستم فقط به آموزش و پرورش می پردازم
وی در ادامه با بیان این که چون تنها کار آموزشی و پرورشی انجام می دهم برای عده ای سخت آمده و مرا سیاسی می پندارند، تاکید کرد: در ابتدای کارم قسم خورده ام فقط به تعلیم و تربیت بپردازم و به حرف این و آن بی توجه باشم.
حسینی اظهار کرد: از این رو در انتخاب مدیران و تغییر آنها با ترسیم 12 شاخص مناطق قوی و ضعیف، اصول مدیریتی لحاظ شد.
وی به دو بخش آشکار و ضمنی مدیریت اشاره کرد و گفت: در مدیریت آشکار از تجارب خوب پیشینیان حمایت و راه را ادامه خواهم داد و بر اساس مدیریت دانش ضمنی از انبوه تجارب ذهنی مدیران گذشته در اتاق فکر آموزش و پرورش بهره خواهم برد.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از تاریخ گسسته ای یاد کرد که پروژه ها را در نفی یکدیگر آورده است و افزود: پیوستگی تجارب تاریخی کم است اکنون وقت آن است با اعتراف به آن جلوی اشتباه را بگیریم.
حسینی بیان کرد: با شوق فراوان می خواهم به عنصر اثبات و پیوستگی سرمایه انسانی، توجه نشان بدهم زیرا معتقدم مدیرانی که می توانند دانش آشکار و ضمنی را در خدمت خود بگیرند موفق ترند.
وی مدیران کل سابق آموزش و پرورش را سرمایه هایی ارزنده خواند و تصریح کرد: با استفاده از پیشنهادات و انتقادات شما می توانیم مدارسی کیفی، پررونق، تعلیم و تربیتی صحیح داشته باشیم و به همان اندازه از تعداد بیمارستانها، تیمارستانها و زندانها بکاهیم.
 
بستن http://www.r-sadeghi.ir/news/اخبار/1393-02-24-07-57-46.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط: