نام
ایمیل
 • در برابر انتقادات اگر نادرست بود بی اعتنا باش/اگر غیر منصفانه بود عصبانی نشوید/اگر از روی نادانی بود لبخند بزنید /اگر عادلانه بود از آن درس بگیرید
 • دو چیز را همیشه فراموش کن: اول به کسی خوبی کردی، دوم کسی به تو بدی کرده.
 • قابلیت انعطاف داشته باشید، تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین میکند.
 • صبوری گذشتن از حق خود نیست بلکه تلاشی برای دوباره رسیدن است
 • برگ در انتهاي زوال مي افتد و سيب در ابتداي كمال پس بيانديش چگونه خواهي افتاد همانند برگي زرد يا سيبي سرخ.
 • کافیست به آنچه در آرزویش هستید اعتقاد داشته باشید و خود را سزاوار آن بدانید.
 • از زندگی خود لذت ببر بدون آن که آن را با زندگی دیگران مقایسه کنی
 • سعادت دیگران بخش مهمی از خوشتبختی ماست.
 • آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده اش رو می سازد نه این که آن را پیش بینی کند.
 • بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد . امام حسین علیه السلام
 • اگرمی خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه ) مولانا
 • پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.
 • گشاده دست باش ،جاری باش ،كمك كن (مثل رود)
 • فراموش نکن قطاري که از ريل خارج شده ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد بر د ...
 • باران رحمت خدا همیشه می بارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم !
 • اگركسی اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)
 • نزدیکترین حالات بنده به پروردگارت حالت سجده است . امام صادق علیه السلام
 • هرگز مگذار که خنده تو باعث گریه دیگری شود.
 • چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من باش
دریافت هرگونه وجه  ممنوع!

دریافت هرگونه وجه  ممنوع!


گروه: اخبارگوناگون
تاریخ درج: 1393/3/4
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1018

هرساله پس از پایان‌یافتن امتحانات پایانی دانش‌آموزان، یکی از دغدغه‌های والدین موضوع ثبت‌نام فرزندانشان در مقطع بالاتر یا مدرسه‌ای دیگر است، ازاین‌رو باتوجه به نزدیک‌شدن زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان، دستورالعمل‌ اجرایی ثبت‌نام از ٢٧‌اردیبهشت‌ به همه اداره‌های آموزش‌وپرورش و مدارس استان ابلاغ شد.
 
 البته ناگفته نماند که هرساله این موضوع، اعتراض والدین را در پی دارد و آن‌ها مدعی می‌شوند که هنگام ثبت‌نام وجهی را باعنوان‌ سامان‌دهی به امور مدرسه، کمک به مدرسه و... می‌پردازند. اما مسئولان در این زمینه گفته‌اند. هیچ‌گونه وجهی غیر از هزینه بیمه و کتاب نباید هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان از والدین دریافت شود. باتوجه به دغدغه والدین برای ثبت‌نام فرزندانشان، به‌ویژه والدین دانش‌آموزان کلاس اولی به سراغ محمدرضا حاجتمند، رئیس اداره ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخ‌گویی به شکایات آموزش‌وپرورش خراسان‌رضوی می‌رویم تا با روند ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال جدید آشنا شده و بدانیم هزینه ثبت‌نام دانش‌آموزان چقدر برای والدین تمام می‌شود.
دریافت وجه‌نقد از اولیای دانش‌آموزان در چه صورتی الزامی است؟
دریافت هرگونه وجه چه به‌صورت چک یا نقدی در همه مدرسه‌های دولتی و غیر‌دولتی ممنوع است. در مدرسه‌های دولتی فقط می‌توانند مبالغی برای کتاب و بیمه دریافت کنند و در مدرسه‌های غیردولتی شهریه براساس مصوب ابلاغیه شورای نظارت استان لحاظ می‌شود، البته والدین توجه کنند که وجوه دریافتی باید به حساب مدرسه واریز شود و والدین اگر می‌خواهند شهریه را با چک پرداخت کنند باید این چک‌ها فقط در وجه مدرسه باشد.
آموزش‌وپرورش چه اقداماتی برای ثبت‌نام سال آینده دانش‌آموزان انجام داده است؟
تا‌کنون در استان یک ستاد مرکزی تشکیل داده‌ایم که سه عضو اصلی دارد و درحال‌حاضر نیز ٤٧‌ستاد ثبت‌نام اداره آموزش‌و‌پرورش استان فعالیتشان آغاز و تمهیدات لازم در‌باره ثبت‌نام اولیه دانش‌آموزان در مدارس استان انجام شده است.
مراحل ثبت‌نام دانش‌آموزان را برای والدین توضیح دهید؟
مراحل ثبت‌نام دانش‌آموزان مقاطع مختلفی که در همان مدرسه محل تحصیل سابق است تاوقتی مقطع تغییر نکند، بدون اقدام والدین ازسوی مسئولان مدرسه ها انجام می‌شود و دانش‌آموزان بدون انجام مراحل ثبت‌نام در مدرسه‌شان تا زمانی‌که خود اقدام به تغییر مدرسه نکرده‌اند ثبت‌نام می‌شوند و می‌توانند به تحصیل ادامه دهند. البته بعد از ثبت‌نام قطعی دانش‌آموزان ازسوی مدیر آموزشگاه، والدین با مراجعه حضوری برای پول کتاب و بیمه به مدرسه دعوت می‌شوند و امسال نیز مانند هر سال، شاهد افزایش وجه بیمه دانش‌آموزان خواهیم بود که مبلغ نهایی آن تا هفته آینده اعلام می‌شود.
برای ثبت‌نام دانش‌آموزان به‌لحاظ محدوده جغرافیایی، محدودیتی وجود دارد؟
همه هنرستان‌های دولتی ملزم هستند درحد ظرفیت از دانش‌آموزان پایه اول و دوره دوم متوسطه صرفا در محدوده جغرافیایی خود ثبت‌نام کنند، مشروط بر آنکه مانع از توسعه رشته‌های فنی‌و‌حرفه‌ای و کارودانش یا کاهش رشته‌های موجود در پایه دوم و سوم نشود. ثبت‌نام از هنرجویان هنرستان‌ها بدون لحاظ محدوده جغرافیایی و براساس ضوابط انجام خواهد شد. برای هنرجویان هنرستانی هیچ محدودیت ثبت‌نامی وجود ندارد.
ثبت‌نام چگونه انجام می‌شود؟
ثبت‌نام همه دانش‌آموزان در مدرسه‌های دولتی و غیردولتی صرفا ازطریق سامانه ثبت‌نام الکترونیکی دانش‌آموزان (سناد) انجام می‌شود و زمینه‌های لازم برای تحقق این موضوع در همه مدرسه‌ها موجود است. سایر ثبت‌نام‌های دانش‌آموزان برابر آیین‌نامه‌های اجرایی انجام خواهد شد و ثبت‌نام دانش‌آموزان در همه پایه‌های تحصیلی در مدرسه‌های دولتی عادی بدون برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه، شرط معدل، نمره و صرفا بر‌اساس محدوده جغرافیایی انجام می‌شود. همچنین دانش‌آموزان عشایری از شرط محدوده جغرافیایی مستثنا هستند.
ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدرسه‌های هم‌جوار دومنطقه یا ناحیه آموزش به ستادهای ثبت‌نام استان ابلاغ می‌شود. پذیرش دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی، شاهد، ایثارگران، نمونه‌دولتی، استعدادهای درخشان، مدرسه‌های استثنایی هم براساس دستورالعمل‌های مربوط انجام خواهد شد.
مراحل فرایند اجرای ثبت‌نام کلاس‌اولی‌ها چگونه است؟
والدین باید توجه داشته باشند که کار ثبت‌نام نوآموزان کلاس‌اولی را به‌علت تعدد مراحل، زودتر انجام دهند، به‌این‌منظور ولی نوآموز از ابتدای خرداد با مراجعه به مدرسه محل ثبت‌نام، معرفی‌نامه‌ای دریافت می‌کند و بعد به همراه دانش‌آموز به نزدیک‌ترین پایگاه سنجش می‌روند و تشکیل پرونده می‌دهند، پس از گذراندن مراحل سنجش نوآموز، پرونده سنجش سلامت مُهرشده و کارت واکسیناسیون را دریافت کرده و به مدرسه‌ای که آنان را به پایگاه سنجش معرفی کرده بازمی‌گردند و با ارائه پرونده سنجش سلامت مُهرشده و کارت واکسیناسیون ثبت‌نام قطعی نوآموز در پایه اول انجام می‌شود. تاکید ما به همه مدیران مدارس دولتی و غیردولتی درباره ثبت‌نام قطعی دانش‌آموزان کلاس اول در استان دارابودن کارت سلامت و واکسیناسیون است که باید به این نکته توجه شود.
هزینه کتاب دانش‌آموزان چه تغییری کرده است؟
مبلغ کتاب‌های دوره ابتدایی اول دبستان ١٥١‌هزار ریال، دوم ابتدایی ١٤٥‌هزار ریال، سوم ابتدایی ١٦٠‌هزار ریال، چهارم ابتدایی ١٥٠‌هزار ریال، پنجم ابتدایی ١٥٤‌هزار ریال و ششم ابتدایی ٢٠٠‌هزار ریال است.
همچنین کتاب‌های دوره اول و دوم متوسطه در زمان معین توزیع و ازسوی کتاب‌فروشی‌ها فروخته خواهد شد. کتاب‌های دوره پیش‌دانشگاهی رشته‌های انسانی، تجربی، ریاضی ١٧٥‌هزار ریال و رشته هنر ٣٢٠‌هزار ریال خواهد بود و مبلغ کتاب‌های فنی‌و‌حرفه‌ای و کاردانش نیز به‌زودی اعلام ‌خواهد شد.
آیا نظارتی بر روند ثبت‌نام دانش‌آموزان می‌شود؟
در شش ماه گذشته بیش از ٣٩‌هزار بازدید نظارتی از مدارس استان انجام شد، همچنین همه مدارس استان در فصل ثبت‌نام ازسوی ٣٠٠‌بازرس متخصص و باتجربه بازرسی شد. ثبت‌نام دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی به‌صورت جهشی بدون رعایت ضوابط و مجوزهای لازم صادره از طرف آموزش‌وپرورش استثنایی استان ممنوع بوده و در سایر مقاطع تابع ضوابط اعلام شده خواهد بود. برابر ماده‌٣٤ آیین‌نامه اجرایی مدارس مصوب شورای‌عالی آموزش‌وپرورش، پذیرفتن دانش‌آموزان به‌صورت مستمع‌آزاد در همه واحدهای آموزشی استان مطلقا ممنوع است. همچنین همه مدیران مدرسه‌ها برابر آیین‌نامه‌ها٢٠‌درصد ظرفیت دانش‌آموزی مدرسه را برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در شهریور اختصاص داده و از تکمیل‌کردن همه ظرفیت آموز‌شگاه‌ها قبل از پایان شهریور پرهیز خواهند کرد.
برای فرم و نوع پوشش دانش‌آموزان به چه نکاتی باید توجه کرد؟
برابر ماده‌٦٤ آیین‌نامه اجرایی مدارس لباس دانش‌آموزان ازنظر دوخت و رنگ ساده و دارای ظاهری آراسته و متناسب با محیط آموزش و تربیتی مدرسه خواهد بود و تاکید می‌شود در مدارس دخترانه استفاده از چادر به‌عنوان حجاب برتر توصیه شود. درضمن به مدیران مدرسه‌ها تاکید شده که از الزام دانش‌آموزان برای تهیه لباس‌فرم از فروشگاه‌های خاص به‌طورجدی خودداری کنند و دریافت هرگونه وجهی برای هوشمندسازی مدرسه‌ها هم هنگام ثبت‌نام دانش‌آموز ممنوع است.
مدرسه‌ها در ایام تابستان در چه روزهایی باز هستند؟
برابر مقررات موجود، عوامل اجرایی مدرسه‌ها در ماه‌های تیر و مرداد در مدرسه‌های یک‌نوبته در روزهای دوشنبه و چهارشنبه و در مدرسه‌های دو ‌نوبته غیر از دو‌شنبه و چهارشنبه در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه نیز در مدرسه حضور دارند، البته در شهریور همه عوامل اجرایی باید تمام‌مدت در مدرسه‌ها حضور داشته باشند.
والدین برای شکایت باید به کجا مراجعه کنند یا تماس بگیرند؟
والدین درصورت وجود هرگونه مغایرت در زمان ثبت‌نام با آنچه گفته شد می‌توانند با مراجعه به اداره کل آموزش‌وپرورش شکایت‌های خود را به‌صورت کتبی و شفاهی ارائه کنند و همچنین می‌توانند با شماره‌ تماس‌های ٢٢١٦٥٢١ تلفن مستقیم ارتباط والدین با مسئولان و نمابر ‌٢٢٢٢١٠٣ شکایت‌های خود را اعلام کنند. والدین همچنین می‌توانند با تلفن همراه بنده به شماره ٠٩١٥٦٥٣٩٩٣١‌نیز برای رسیدگی به شکایت‌هایشان در تماس باشند.

 

بستن http://www.r-sadeghi.ir/news/اخبار/1393-03-04-08-16-06.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط: