نام
ایمیل
 • دو چیز را همیشه فراموش کن: اول به کسی خوبی کردی، دوم کسی به تو بدی کرده.
 • برگ در انتهاي زوال مي افتد و سيب در ابتداي كمال پس بيانديش چگونه خواهي افتاد همانند برگي زرد يا سيبي سرخ.
 • اگركسی اشتباه كردآن رابه پوشان (مثل شب)
 • هرگز مگذار که خنده تو باعث گریه دیگری شود.
 • باران رحمت خدا همیشه می بارد تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم !
 • در برابر انتقادات اگر نادرست بود بی اعتنا باش/اگر غیر منصفانه بود عصبانی نشوید/اگر از روی نادانی بود لبخند بزنید /اگر عادلانه بود از آن درس بگیرید
 • نزدیکترین حالات بنده به پروردگارت حالت سجده است . امام صادق علیه السلام
 • سعادت دیگران بخش مهمی از خوشتبختی ماست.
 • از زندگی خود لذت ببر بدون آن که آن را با زندگی دیگران مقایسه کنی
 • اگرمی خواهی دیگران خوب باشند خودت خوب باش (مثل آینه ) مولانا
 • قابلیت انعطاف داشته باشید، تنها همین یک خصوصیت که بتوانید شیوه کار خود را تغییر دهید موفقیت شما را تضمین میکند.
 • آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده اش رو می سازد نه این که آن را پیش بینی کند.
 • فراموش نکن قطاري که از ريل خارج شده ممکن است آزاد باشد ولي راه به جائي نخواهد بر د ...
 • چنان باش که به هر کس بتوانی بگویی مثل من باش
 • پيروزي آن نيست كه هرگز زمين نخوري، آنستكه بعداز هر زمين خوردني برخيزي.
 • کافیست به آنچه در آرزویش هستید اعتقاد داشته باشید و خود را سزاوار آن بدانید.
 • صبوری گذشتن از حق خود نیست بلکه تلاشی برای دوباره رسیدن است
 • گشاده دست باش ،جاری باش ،كمك كن (مثل رود)
 • بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد . امام حسین علیه السلام
مشکلات طلایی بیمه فرهنگیان و طرح‌های جدید بیمه‌ای برای سال ۹۴

مشکلات طلایی بیمه فرهنگیان و طرح‌های جدید بیمه‌ای برای سال ۹۴


گروه: اخبارگوناگون
تاریخ درج: 1394/1/2
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1522

بیمه طلایی فرهنگیان یکی از مهمترین اخبار آموزش‌وپرورش از ابتدای سال ۹۳ بود. مشکلات بیمه طلایی از سال‌ها قبل باعث شد تا فرهنگیان نسبت به عدم کارایی این نوع از بیمه شکایات بسیاری را مطرح کنند و به اعتقاد اغلب آنها لفظ طلایی برای بیمه تکمیلی فرهنگیان معنایی ندارد و این نوع از بیمه همانند سایر بیمه‌های تکمیلی است.
اردیبهشت سال ۹۳ اخبار متعددی در رابطه با وضعیت تمدید قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان منتشر شد، اعتبار بیمه طلایی در تاریخ ۳۱ فروردین ۹۳ به پایان می‌رسید اما به دلیل عدم انعقاد قرارداد جدید، مسئولان آموزش و پرورش اعتبار آن را تا ۳۱ اردیبهشت تمدید کردند.
سرانجام به دلیل بدهی‌های آموزش‌وپرورش به شرکت بیمه ایران،‌قرارداد جدید بیمه طلایی با شرکت آتیه سازان حافظ منعقد نشد واین شرکت به عنوان مجری جدید بیمه طلایی فرهنگیان انتخاب شد.
طبق اعلام مسئولان آموزش‌وپرورش قرارداد بیمه‌ای سال ۹۳ نسبت به سال گذشته تغییر خاصی نداشته و تمامی هزینه‌های درمانی بستری و سرپایی بیمه شدگان از جمله ویزیت و دارو بدون سقف در این قرارداد قابل پرداخت است؛ فقط تعهدات دندانپزشکی، آن هم به علت پیش‌بینی بعضی از خدمات آن توسط دولت در بیمه‌های پایه و همچنین نرخ بالای حق بیمه‌ای این پوشش که از نظر اقتصادی به هیچ عنوان مقرون به صرفه نبوده از لیست خدمات حذف شده است.
همچنین نرخ حق بیمه این قرارداد ۲۶۰ هزار ریال تعیین شد.
اما چند ماه پس از فعالیت‌ شرکت آتیه سازان حافظ به عنوان شرکت جدید بیمه طلایی فرهنگیان،‌ انتقادات و گلایه‌های فرهنگیان ازنحوه ارائه خدمات و کمبود مراکزدرمانی طرف قرار‌داد آغاز شد.
نداشتن مجوز بیمه آتیه سازان از سایر موضوعاتی بود که چند ماه پس از انعقاد قرارداد از سوی مسئولان بیمه مرکزی مطرح شد، رحیم مصدق معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در این خصوص گفت: آتیه سازان حافظ مجوز لازم را از سوی بیمه مرکزی اخذ نکرده است و به این ترتیب درصورتی که این بیمه تعهداتش را در قبال فرهنگیان به جا نیاورد بیمه مرکزی مسئولیتی نخواهد داشت.
پیگیری خبرنگار تسنیم از وزارت آموزش و پرورش برای بررسی این موضوع این نتیجه را به همراه داشت که شرکت آتیه سازان زیر مجموعه بیمه سلامت بوده و مجوزهای لازم را در بحث بیمه پایه و بیمه مکمل دارد و از آنجایی که کارگزار بیمه سلامت است، می‌تواند فعالیت‌های بیمه‌ای خود را انجام دهد.
کمبود مراکز درمانی طرف قرارداد نیز از سایر مشکلات مطرح شده بود به گونه‌ای که در این شرکت در استان‌هایی همچون بوشهر، کرمان و کرمانشاه نمایندگی نداشت.
مهران عبدالکریمی، رئیس اداره بیمه و درمان وزارت آموزش‌‌وپرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش « برخی از فرهنگیان به ویژه در مناطق محروم کشور مانند استان بوشهر از کمبود مراکز طرف قرارداد بیمه طلایی گلایه مند هستند؟» اظهار داشت:‌ با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش مراکز طرف قرارداد وارد مذاکره شدیم و طبق مفاد قرارداد میان آموزش و پرورش و شرکت آتیه سازان حافظ مقرر شد تا این شرکت نسبت به شناسایی مراکز درمانی مناسب در تمام شهرهای کشور و انعقاد جهت خدمت رسانی بیشتر به فرهنگیان اقدام کند که این این کار در حال انجام است به گونه‌ای که مراکز طرف قرارداد از ۳۵۰ مرکز در ابتدای قرارداد به بیش از سه هزار مرکز افزایش یافته است که اسامی و آدرس مراکز طرف قرارداد در سایت شرکت آتیه سازان حافظ قابل مشاهده است.
وی افزود:‌هم‌اکنون شرکت آتیه سازان حافظ در تهران با بیش از ۷۰ بیمارستان قرارداد دارد و در سایر استان‌ها نیز در حال تلاش برای افزایش مراکز طرف قرارداد هستند به گونه‌ای که در استان بوشهر ۵۰ بیمارستان به مراکز طرف قرارداد اضافه شده است.
روند پرداخت هزینه‌های درمانی و تاخیر در پرداخت‌ها نیز از مهمترین اعتراضات فرهنگیان بود که این موضوع از سوی سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش نیز مورد تایید قرار گرفت.
وی ضمن اشاره به اینکه در سال ۹۳ با شرکت آتیه‌سازان حافظ قرارداد بیمه طلایی منعقد شد که در ماه‌های نخستین مشکلات بیشتری وجود داشت اما به تدریج مشکلات کاهش یافت اما هنوز به صفر نرسیده است، گفت: شرکت آتیه‌سازان حافظ در ابتدا با ۳۳۰ مرکز قرارداد داشت که هم اکنون این مراکز به ۸ هزار و ۸۰۰ مرکز درمانی افزایش یافته است و خدمت به معلمان نیز در چارچوب بیمه طلایی افزایش یافته است.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: بیمه آتیه‌سازان حافظ تاکنون افزایش تعرفه‌‌‌های پزشکی را تحمل کرده و با توجه به شرایط خاص آموزش و پرورش افزایش حق بیمه را اعلام نکرده است و با تعرفه‌های قبل خدمات خود را ارائه می‌‌دهد که این جای تشکر دارد. البته این تشکر بدین معنا نیست که وضعیت بیمه طلایی را مناسب می‌دانیم چرا که گزارش‌هایی به دست ما رسیده که تعهدات به خوبی یا به موقع انجام نمی‌شود.
وی ادامه داد: برخی از فرهنگیان هزینه‌ها و اسناد درمانی خود را به شعب بیمه ارائه می‌کنند و در حالی که مقرر بود این مبالغ طی مدت ۲۰ روز پرداخت شود بیش از یک ماه و نیم این هزینه‌ها پرداخت نمی‌شود یا اینکه در برخی موارد شاهد هستیم به دلیل مشکل بیمه آتیه سازان با مراکز طرف قرارداد، قرارداد فسخ می‌شود و دسترسی فرهنگیان به خدمات پزشکی سخت شده است.
بطحایی تصریح کرد: کارگروهی تشکیل شده است تا مواردی را که در خصوص مشکلات بیمه طلایی گزارش می‌شود پیگیری کند و این کارگروه بلافاصله در خصوص این مشکلات چاره‌جویی می‌کند تا آنها را حل کند.
در حالی گلایه‌ها همچنان باقی است و نابسامانی‌های بسیاری در رابطه با وضعیت بیمه طلایی فرهنگیان حاکم است، مسئولان آموزش و پرورش طرح جدیدی را برای ارائه بسته بیمه‌ای به فرهنگیان در سال آینده در نظر گرفته‌اند تا بر اساس این بسته بیمه‌ای خدمات متفاوتی به فرهنگیان با انتخاب آنها ارائه شود.
حال باید منتظر بود و دید که آیا طرح جدید برای ارائه بسته بیمه‌ای می‌تواند مشکلات بیمه‌ای را که سا‌ل‌هاست دیگر طلایی نیست، کاهش دهد؟
انتهای پیام/

بستن http://www.r-sadeghi.ir/news/اخبار/1394-01-02-23-35-36.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط: